Mucizenin Etik Uğrağı 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler Felix Kitap

-20%

Mucizenin Etik Uğrağı 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler Felix Kitap

 80,00

Stok kodu: 9786058060630 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıAralık 2019
ISBN9786058060630
Sayfa Sayısı221
Ebatı13X19
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kitap, Türkiye ve dünyanın gerçekliğini, bu gerçekliğin yorumlanma biçim ve sonuçlarını, din, ideoloji, kültür ve politika üzerinden tartışmakta; yeni bir özne tasavvuruna (“planaryal özne”) dayanarak, ancak etik ve politik mucizelerin katkısıyla “varolanın” değişebileceğini, fakat bu değişimin bir kere ve bütün zamanlar için garantiye alınamayacağını ve sadece daha iyi bir dünya için mücadele edilmesinin bir gerekçesi anlamına geleceğini savunmakta.

“Ve bir mucizeyi gerçek kılan, başka bir suretle de olsa tekrarına izin veren, mucizeye “ihanet edilmesi”dir; ihanet mucizeyi büyütür, bir sonraki mucizenin ortaya çıkabilmesinin şartlarını hazırlar. Belki de mucizenin büyüklüğünden ilk dem vuran, ona sırtını çevirmekte de erken davranacaktır. Zaten bir mucizeyi tamamlayan, mucizeyi temellendiren, ona ihanetin, mucizenin kendinden bile önemli hâle gelmiş olmasıdır.”

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Mucizenin Etik Uğrağı 15 Temmuz Sonrası Din, Toplum ve Planaryal Özne Üzerine Düşünceler Felix Kitap” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: