%40 İNDİRİM
111111

Ritüel 3800 Çözümlü Soru Bankası 2.Baskı Akfon Yayınları

 238,00  142,80

Basım YılıMayıs 2020
ISBN9786056936579
Sayfa Sayısı1508 2 Cilt Set
Ebatı 16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 8 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
 • Açıklama
 • Yorumlar (0)
 • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

Ritüel 3400 Çözümlü Soru Bankası Can Çelik Mayıs 2020
 

Bu basıda, çıkmış hukuk sorularının tamamı gözden geçirilerek, mevcut hukuk sorularımızın çözümleri vurgulu, önemli açıklamalarla geliştirildi. İlk basıda Hukuk, İnsan Hakları ve İnkılâp Tarihi soru çözümleri kadar çözüm açıklamaları yeterli olmayan İktisat ve Sosyo-Ekonomi soruları, her dört beş sorudan biri öncüllü soru formatında olmak suretiyle, ayrıntı soru çözümleriyle yeniden düzenlendi. Makro Ekonomi sorularımızın sonuna da 33 adet “Para ve Para Politikaları” sorusu ilâve edildi.

Kitabın soru sayısını artırmak yerine Merkezî Sınav Sistemi tarafından nadiren yöneltilen mevzuat sorularıyla, tekrar niteliği taşıyan aynı konulara dair soruları azaltmaya gayret edildi. Buradaki temel saik; nicelikten ziyade niteliğe önem vererek, daha az sayfa ve soru sayısıyla daha nitelikli soru ve çözüm açıklaması sunmak olmuştur.

İlk yılında 54 hukuk sorusunda 50, tüm konular itibarıyla 86 soruda 70 üzeri soruya hitap eden çalışmamızın bu basısında hem mevcut soru sayısını azaltarak, hem de hâlihazır soruları – italik kalın punto çözüm açıklamalarıyla geliştirerek- eserin 86 soruda 75 üzeri soruya hitap edebilmesi için gerekli tüm hazırlık titiz bir çalışmayla icra edildi.

Belki de piyasadaki yardımcı kaynakların hiçbirinde yer almayan Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’na (AYYÖŞ) dair ilk basıda 7 soruya yer verilmişti.

Bununla birlikte, 2019 Kaymakam Adaylığı Sınavı ardından iptal edilen KOP Bölge Kalkınma İdaresi sorusu, -İmar Kanunu vb değişiklikler nedeniyle- sınav tarihinden evvel güncellenen Temmuz 2019 basısıyla, Projeye 2016 yılında KHK ile eklenen 4 vilayet de işlenmiş, bu sorunun yanı sıra İstiklâl Marşı, motorlu taşıt araçları, tüketici fiyatlarıyla enflasyon haddi, Tek Yargıcın yetkileri, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 13 sayılı CBK’ye dair yöneltilen plân/program sorusu gibi birçok kritik soruya çalışmamız direkt soru veya soru çözümü açıklaması itibarıyla hitap etmiştir.

2019 Kaymakam Adaylığı Sınavının 76 puanda kapatmasının temel sebebi; 2018’de yapılan Kaymakam Adaylığı Sınavı aksine 16 değil, 6 civarı öncüllü soru yöneltilmesi ve 2 sorunun da iptal edilmesi olmuştur. Merkezî Sınav Sistemi tarafından 100 soruda maksimum 10 kadar ayrıntı soru yöneltileceği gerçeğiyle, doğru kaynaklarla konu tekrarlarının tamamlanmasının ardından Ritüel 3400 adlı bu Çalışma Kitabımız, bir soru bankası için gerekli tüm ihtiyacı fazlasıyla karşılayacaktır.

Son olarak çalışmanın somutlaştırılmasında başta Akfon Yayınevi sahibi Sayın Mümtaz Uçak ve kıymetli kardeşim Yusuf Coşkun olmak üzere; gerek ilk basıda meydana gelen hataların düzeltilmesi, gerekse 2020 basısına dair tavsiye ve önerileri hasebiyle Politicus serisinin değerli yazarı Kadir Murat Kuru, Yakın Eğitim İnsan Hakları yazarı Ahmet Taş, Protokol yazarı Törehan Özdemir, Kaim-Makam yazarı Yiğit Yılmaz; Kaymakam kardeşim Furkan Taha Türkmenoğlu; aday adayları Gürhan Tomrukçu, Onur Kartal, Engin Santalu, Barış Çiftçi, Selim Akkoyun, Erdem Karanfil, Filiz Koyuncu, Nesrin Uygun, Funda Koç, Celâl Araz, Muhammed Emin Tutal, Batuhan Sarıoğlu, Adem Eser, Halil Kılıç, Kadir Karasu, Emre Kayacan ve Burak İmrağ kardeşlerime teşekkürü borç bilirim.

Can Çelik – İzmit

Eserin içeriği:

 • Anayasa Hukuku 617 soru
 • İdare Hukuku 583 soru
 • Devlet İdarî Teşkilâtı 383 soru
 • Mahallî İdareler 420 soru
 • İnsan Hakları ve Kamu Özgürlükleri 432 soru
 • Mikro-Makro Ekonomi 400 soru
 • Türkiye’nin Sosyo-Ekonomik Yapısı 240 soru
 • İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük  325 soru

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü