%35 İNDİRİM
JLNGUBAGVH6122019174029_thumbnail_rituel-ciltler

Ritüel 3800 Çözümlü Soru Bankası Akfon Yayınları

 199,00  129,35

Basım YılıTemmuz 2019
ISBN9786056936579
Sayfa Sayısı1650 2 Cilt Set
Ebatı 16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 7 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
 • Açıklama
 • Yorumlar (0)
 • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

Ritüel adlı 3800 özgün sorudan müteşekkil bu çalışmamızda öncelikli olarak kanun, kanun hükmünde kararname, Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ve ilgili yönetmeliklerden “yeni nesil” ÖSYM sınav formatında, Kaymakamlık Sınavıyla ilişiği olmayan gereksiz birtakım detaylar istisna turularak, maksimum (azami) soru sayısına ulaşılmaya çalışılmıştır. 

Bildiğimiz gibi ÖSYM artık Hukuk, İnsan Hakları, İnkılâp Tarihi, İktisat (Ekonomi) ve Sosyo-ekonomik Yapı bağlamında; satırlarca uzun metne dayalı, cevap şıkları 4-5 satırı bulan, somut/net, tartışmaya kapalı bilgiden uzak yorum içerikli sorular yöneltmemektedir. 

Mesela, son yıllarda yapılan kariyer sınavlarında yöneltilen test usûlü İktisat (Ekonomi) sorularını incelediğimizde, şekil ve grafik yorumu içeren; labirentli, dolambaçlı, açmazlı soruların neredeyse hiç yöneltilmediğini görmekteyiz. 

ÖSYM son yıllarda Hukuk sorularını; genel esaslar, idarî işlem teorisi, malî sorumluluk gibi istisnalar dışında sırf “mevzuat ve kararnamelerden”; sözel bazda ekonomi (iktisat) sorularını ise “teorik” tanım, kavram ve konu başlıklarından sormaktadır. 

Biz de bu eserimizde, yoruma dayalı uzun metinlerden oluşan eski tarz sorular hazırlamak yerine; somut, net, tartışmaya kapalı mevzuadî bilgilerle; kısa cevaplı teorik, kavramsal ekonomi (iktisat) soruları nezdinde uyarlamaya gayret ettik.

90 üzeri kanun, kanun hükmünde kararname, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve yönetmelikten toplam 3800 soruyu ihtiva eden Ritüel adlı bu çalışmamız, Kaymakamlık Sınavına hazırlanacak adayların “tüm konular itibarıyla” 86 sorudan ortalama %90 başarı elde etmelerini sağlayacak kapsam ve içeriğe sahiptir. ÖSYM, alışılmışın dışında bir sürprize mahal vermediği müddet bu oranın %90’ların üzerine çıkabilmesi ihtimal dahilindedir. Çünkü, çok çok alışılmışın dışında yöneltilen soru sayısı, Cumhuriyet tarihinin belki de en zoru olan 2018 Kaymakamlık Sınavında bile 6-7 soruyu geçmemiştir.

Kaymakamlık Sınavına hazırlık bağlamında,

BUGÜNE DEK ÇIKARILMIŞ EN GÜÇLÜ KAYNAK KİTAP OLMASI İÇİN OLAĞANÜSTÜ ÇABA HARCADIĞIM BU ESERİN                              TÜM ADAY ADAYI KARDEŞLERİME EN ÜST SEVİYEDE YARARLI OLMASINI KALBEN TEMENNİ EDİYORUM.

Eserin içeriği;

 • 651 adet Anayasa Hukuku,
 • 632 adet İdare Hukuku
 • 400 adet Devlet İdarî Teşkilâtı,
 • 420 adet Mahallî (Yerel) İdareler,
 • 500 adet İnsan Hakları ve Kamu Özgürlükleri,
 • 636 adet Ekonomi (İktisat)
 • 236 adet Sosyo-Ekonomik Yapı
 • 325 adet İnkılâp Tarihi sorularından oluşmaktadır. 

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü