İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Suçu Seçkin Yayınevi

-5%

İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Suçu Seçkin Yayınevi

 94,05

Stok kodu: 9789750250040 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2018
ISBN9789750250040
Sayfa Sayısı271
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 18 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Suçu Seçkin Yayınevi

Bilgi, her alanda önemli ve değerlidir. Ancak bilginin Borsa’daki karşılığı para ve getiridir. Özellikle bu bilgi, çok az kişi tarafından bilinen ve ilgili sermaye piyasası aracının değerini büyük oranda değiştirecek nitelikte ise sahibine büyük kazanç sağlayabilir. Çünkü gizli ve değerli bilgiye sahip olan kişi, bu bilgiye sahip olmayan yatırımcılar karşısında üstün ve avantajlı bir konumdadır.

Hâlbuki sermaye piyasalarının güven, açıklık ve dürüstlük içinde çalışması için bütün yatırımcıların eşit ve doğru şekilde bilgilendirilmesi, fırsat eşitliğini bozan bu tarz işlemlerin önlenmesi zorunluluktur.

Bu çerçevede, kamunun aydınlatılmasına ilişkin düzenlemeler yanında sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını etkileyecek önemli bilgilere sahip kişilerin, bu bilgileri kamuya açıklamadan önce kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmalarının önlenmesine yönelik olarak içeriden öğrenenlerin ticareti suçu düzenlenmiştir.

Bu kitapta; “içeriden öğrenenlerin ticareti suçu” ceza hukuku temelinde detaylı olarak incelenmeye konu edilmiş ve konunun somutlaştırılması ve uygulama açısından daha yararlı olması bakımından, bu suç tipine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan suç duyurularına, yargı kararlarına, emsal örnek ve olaylara geniş bir şekilde yer verilmiştir.

Konu Başlıkları
Temel Kavramlar, Yabancı Ülkeler ve Uluslararası Hukuktaki Düzenlemeler
Türk Hukukunda İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Suçu
Yaptırım ve Muhakeme

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Suçu Seçkin Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: