Ceza Hukuku Ceza Muhakemesi Hukuku ve Bilişim Hukuku Uygulama Çalışmaları Seçkin Yayınevi

Ceza Hukuku Ceza Muhakemesi Hukuku ve Bilişim Hukuku Uygulama Çalışmaları Seçkin Yayınevi

 133,00

Stok kodu: 9789750256479 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2019
ISBN9789750256479
Sayfa Sayısı640
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 18 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku ve Bilişim Hukuku Uygulama Çalışmaları Tamamı Çözümlü ve Şematik Anlatımlı – Murat Volkan Dülger

Hukuk fakültesi sıralarında öğrencilerin karşılaştığı en büyük problemlerden biri derste anlatılan teorik bilgilerin somutlaştırılması ve uygulamaya geçirilmesidir. Bu problemin üstesinden pratik derslerinin yapılmasıyla gelinebilmektedir. Bu derslerde öğrenciler, derste öğrendiklerini gerek uygulama çalışmaları ile gerek Yargıtay kararları ile pekiştirmektedirler.

Hukuk öğretimi bakımından pratik derslerinin ve uygulama çalışmalarının önemi göz ardı edilemeyeceği gibi mesleki yaşantı bakımından da büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle kitapta ya gündemde öne çıkmış ya Yargıtay kararlarına konu olmuş ya da yazarının bizzat avukat sıfatıyla muhakemesinde yer almış olduğu olaylar yer almaktadır.

Kitap yedi bölümden oluşmaktadır; sırasıyla olay ve yargı kararlarının inceleme ve çözüm yöntemi, ceza hukuku genel hükümler, ceza hukuku özel hükümler, ceza muhakemesi hukuku, ceza hukuku kliniği, bilişim suçları ve internet iletişim hukuku derslerine ilişkin uygulama çalışmaları yer almaktadır. Özellikle soruların yanıtlarına da yer verilerek, sınavlarda hem nasıl soruların sorulduğu hem de ne tür cevapların beklediği yönünde öğrencilere kolaylık sağlanması amaçlanmıştır.

Yedinci bölümde ise ceza hukuku genel hükümler ve ceza muhakemesi hukuku derslerinin kolay anlaşılabilmesi, öğrencilerin bu derslerdeki bilgiyi bir bütün olarak görebilmeleri için şematik anlatımlara yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Ceza Hukuku Genel Hükümler
Ceza Hukuku Özel Hükümler
Ceza Muhakemesi Hukuku
Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Ceza Hukuku Ceza Muhakemesi Hukuku ve Bilişim Hukuku Uygulama Çalışmaları Seçkin Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: