Halka Açık Olmayan Anonim Şirketlerde Birikimli Oy un Teorisi Seçkin Yayınevi

-5%

Halka Açık Olmayan Anonim Şirketlerde Birikimli Oy un Teorisi Seçkin Yayınevi

 51,30

Stok kodu: 9789750249655 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıAğustos 2018
ISBN9789750249655
Sayfa Sayısı155
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 15 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Halka Açık Olmayan Anonim Şirketlerde Birikimli Oy un Teorisi Seçkin Yayınevi

Kitapta; kapalı ortaklıklarda birikimli oy kullanımının oyun teorik araçlarla incelenmektedir. Toplumsal üniteler arasında meydana gelen çatışma ve işbirliği durumlarının matematiksel yöntemler kullanılarak modellenmesi oyun teorisinin temel konusunu oluştururken, azınlık ve çoğunluk pay sahiplerinin arasında meydana gelebilecek mutlak rekabetçi seçimler ve azınlık pay sahiplerinin oluşturacakları koalisyonlar da oyun teorisinin doğal ilgi alanlarıdır.

Matematiksel bir modellemeye ulaşabilmek için ilk bölümde ağırlıklı olarak birikimli oyun matematiksel boyutları incelenmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda ilk belirleme, pay sahiplerinin birikimli oy dağılımını gerçekleştirirken denklem kurmak yerine eşitsizlik ilişkisini göz önüne almaları gerektiğidir.

İkinci bölümde; oyun teorisinin genel hatlarını okuyucuya sunmakta ve teorinin belki de en önemli kavramlarından Nash dengesi hem normal hem de kapsamlı oyun gösterimleri açısından açıklanmaktadır.

Kitabın son bölümde ise; genel kurul oyun alanı olarak değerlendirilerek, özellikle azınlık pay sahiplerinin oluşturacakları koalisyonların önemine vurgu yapılmaktadır. Dolayısıyla yönetime ilgisizliğin ortadan kaldırılmasının azınlığın yararına olduğu sonucuna kilit oyuncu kavramı etrafında varılmaktadır.

Konu Başlıkları
Birikimli Oy
Oyun Teorisi
Oyun Teorisi ve Birikimli Oy

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Halka Açık Olmayan Anonim Şirketlerde Birikimli Oy un Teorisi Seçkin Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: