İş Sözleşmesinin İşçinin Davranışlarından Kaynaklanan Nedenlerle Feshi Seçkin Yayıncılık

-5%

İş Sözleşmesinin İşçinin Davranışlarından Kaynaklanan Nedenlerle Feshi Seçkin Yayıncılık

 61,75

Stok kodu: 9789750251979 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2019
ISBN9789750251979
Sayfa Sayısı240
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 14 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İş Sözleşmesinin İşçinin Davranışlarından Kaynaklanan Nedenlerle Feshi Seçkin Yayıncılık

İş güvencesi kavramı, Türkiye’de ve dünyada uzun süre tartışılması sebebiyle günümüzde modern iş hukukunun en önemli kavramlarından birisidir. İş güvencesi ile ulaşılmak istenen ana amaç, işçinin iş sözleşmesinin, işveren tarafından keyfi surette feshedilememesi ve işçinin işverenin sosyal ve ekonomik baskısı altından çıkarılarak feshe karşı korunmasıdır.

ILO’nun 158 sayılı “Hizmet İlişkine Son Verilmesi Sözleşmesi”nin Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından kabul edilmesiyle, önce 4773 sayılı “İş Kanunu, Sendikalar Kanunu, Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”da daha sonra ise 4857 sayılı İş Kanunu’nda iş güvencesine yer verilmiştir.

İş güvencesinin mevzuata dâhil olmasıyla, iş sözleşmesinin haklı nedenle feshedilmesinin yanı sıra geçerli nedenle feshedilmesi durumu ortaya çıkmıştır. Bu eserde sırasıyla; iş güvencesi kavramı, iş sözleşmesinin süreli feshi ve geçerli neden ilişkisi ve son olarak da ile işçinin yeterliliğinden ve davranışlarından kaynaklanan geçerli nedenlerin neler olduğu ayrıntılı olarak ele alınmaktadır.

Konu Başlıkları
İş Güvencesi Kavramı
İş Sözleşmesi Kapsamında Süreli Fesih
İş Sözleşmesinin Süreli Feshinde İşçinin Davranışlarından Kaynaklanan Geçerli Nedenler

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İş Sözleşmesinin İşçinin Davranışlarından Kaynaklanan Nedenlerle Feshi Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: