Toplu İş Hukukunda Yetki Tespiti Seçkin Yayıncılık

Toplu İş Hukukunda Yetki Tespiti Seçkin Yayıncılık

 140,00

Stok kodu: 9789750252150 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2019
ISBN9789750252150
Sayfa Sayısı162
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Toplu İş Hukukunda Yetki Tespiti Seçkin Yayıncılık

Toplu iş sözleşmesi mevzuatla belirlenen aşamaların tamamlanması ile yapılır. Bu süreç tarafların ehliyet ve yetki şartlarına sahip olmaları ile başlar, toplu görüşme ile devam eder ve varsa toplu iş uyuşmazlıkları ve çözüm yollarını içerir.

Toplu iş sözleşmesi yapma yetkisi, toplu iş sözleşmesi yapma ehliyetinden sonra aranır ve toplu iş sözleşmesi yapma sürecinin sağlıklı ve bir an evvel sonuçlandırılması açısından büyük önem arz eder. Toplu iş hukukunda yetki tespitine yönelik düzenlemeler, 6356 sayılı Kanun ve ilgili diğer mevzuat hükümlerinde yer almaktadır.

İki bölümden oluşan bu kitapta, toplu iş sözleşmesine genel bir bakış yapıldıktan sonra toplu iş sözleşmesi yapma ehliyeti, toplu iş sözleşmesi yapma yetkisi ile yetki itirazı, yetki belgesinin verilmesi konuları detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Konuyla ilgili mülga Kanunlarda yer alan düzenlemeleri ve mevzuatta yapılan son değişiklikleri içeren çalışmada, doktrinde ortaya çıkan tartışmalara ve yargı kararlarına da yer verilmektedir.

Konu Başlıkları
Toplu İş Sözleşmesine Genel Bakış
Toplu İş Sözleşmesi Yapma Yetkisi ve Şartları

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Toplu İş Hukukunda Yetki Tespiti Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: