Ceza Muhakemesi Hukuku 1 Seçkin Yayıncılık

Ceza Muhakemesi Hukuku 1 Seçkin Yayıncılık

 85,00

Stok kodu: 9789750271526 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2021
ISBN9789750271526
Sayfa Sayısı400
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Ceza Muhakemesi Hukuku 1 – Cumhur Şahin, Neslihan GöktürkCeza Muhakemesi Hukuku isimli iki ciltlik kitabımızın birinci cildi bu bası-da ilave açıklamalarla geliştirilmiştir.

Bir önceki basıdan sonra yürürlüğe giren ve dördüncü yargı paketi olarak bilinen 8.7.2021 tarihli ve 7331 sayılı Kanun başta olmak üzere, örneğin Askeri Ceza Kanunu, 18.7.2021 tarihli ve 7333 sayılı Kanun gibi çeşitli kanunlarda ceza muhakemesi hukuku ile ilişkili düzenlemelerdeki değişiklikler kitaba işlenmiştir.

Eserde, Anayasa Mahkemesinin bazı iptal kararları da göz önünde bulundurularak gerekli güncellemeler ve düzeltmeler yapılmıştır.

Ayrıca çalışma, güncel yargı kararları ile zenginleştirilmiştir
Kitabın kullanımı ile ilgili önceki basılardaki hatırlatma aynen devam et-mektedir. Buna göre, gerek metin içinde gerek dipnotlarda, pozitif metinlere atıflarda; Anayasa, ilgili kanun, yönetmelik gibi düzenlemelerin tam veya kısa adı zikredilmektedir. Temel kanun olarak sıkça referans gösterilen CMK’ya atıf yapmak gerektiğinde ise, kanun adı zikredilmeksizin doğrudan madde numaralarına yer verilmiştir. Bu nedenle, başka bir mevzuat hükmüne izafe edildiği açık değilse, örneğin (m. 1) şeklindeki atıfla kastedilen pozitif metin, CMK olarak anlaşılmalıdır.

Konu Başlıkları
Ceza Muhakemesi Hukukuna Giriş
Ceza Muhakemesi Şartları
Ceza Muhakemesi Süjeleri
Koruma Tedbirleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Ceza Muhakemesi Hukuku 1 Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: