Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları Seçkin Yayınevi

Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları Seçkin Yayınevi

 57,00

Stok kodu: 9789750271748 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2021
ISBN 9789750271748
Sayfa Sayısı256
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları – Merve Acun Mekengeç, Cansu Yener KeskinHukuk fakültelerinde dördüncü sınıfta okutulan ve zorunlu ders olan Milletlerarası Özel Hukuk dersi bünyesinde kanunlar ihtilafı hukuku, milletlerarası usul hukuku, vatandaşlık ve yabancılar hukuku ile mümkünse tahkim hukuku derslerinin öğrencilere öğretilmesini sağlamayı hedeflemektedir. Bu dersin ise ağırlık noktasını kanunlar ihtilafı hukuku ile milletlerarası usul hukuku konuları oluşturmaktadır. Kitabımızda kanunlar ihtilafı ile milletlerarası usul hukuku konularında 35 adet cevaplı pratik çalışmaya ve 50 adet çoktan seçmeli test sorusuna yer verilmiştir.

Hukuk fakültelerinde anlatılan teorik dersleri öğrenciler hayatın içinde uygulamakta zorlanabilmektedir. Bu durumun oluşmasını önlemek amacıyla yapılan pratik derslerinin teorik ders anlatımları kadar öğrencilere yararı vardır. Milletlerarası özel hukuk alanında da öğrenciler çıkabilecek uyuşmazlıkları ve çözüm şekillerini zihinlerinde canlandırmakta çoğunlukla zorlanırlar. Bu kitap sayesinde yaşanılan bu zorlukların aşılmasına katkı sağlanacaktır.

Kitapta, Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun’da düzenlenen tüm konulara ilişkin öğretici ve ilginç olaylara yer verilmiştir. Bu olaylar oluşturulurken kendi zihnimizin yanı sıra kimi zaman Yargıtay kararlarından kimi zamansa gazete haberlerinden uyarlamalar yapılarak hayatın içinden örnekler ortaya konmuştur. Derslerde öğrencilerden gelen talepler de kitabın oluşturulmasına katkı sağlamıştır. Kitabın öğrencilere çok faydalı olacağı kanaatindeyiz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları Seçkin Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: