Satıcının Ayıba Karşı Tekeffülden Doğan Sorumluluğu Seçkin Yayıncılık

Satıcının Ayıba Karşı Tekeffülden Doğan Sorumluluğu Seçkin Yayıncılık

 180,00

Stok kodu: 9789750252389 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2019
ISBN9789750252389
Sayfa Sayısı240
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

TKHK ücretsiz onarım veya ayıpsız misli ile değiştirilmesini haklarını seçmesi durumunda bu talebin yerine getirileceği azami bir süre ve bu sürede talebin yerine getirilmemesi halinde tüketicinin diğer seçimlik haklarını kullanabileceği öngörülmüştür. Tüketicinin yalnızca ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilme haklarını satıcı yanında üretici ve ithalatçıya karşı kullanabileceği hükme bağlanmıştır. Üretici veya ithalatçının bu konudaki sorumluluğu malın kendisi tarafından piyasaya sürülmesi esnasında mevcut ayıplarla sınırlandırılmasıyla birlikte üreticinin sorumluluğuna ilişkin düzenlemeler Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanun Taslağı incelenmiş, yeni düzenleme olan zorunlu garanti kurumu Garanti Belgesi Yönetmeliği’n de düzenlenmektedir.

Kitapta; 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda satıcının ayıba karşı tekeffülden doğan sorumluluğuna ilişkin hükümleri Türk Borçlar Kanunu, İlgili Yönetmelikler ve yeri geldikçe AB Yönergeleri ve İlgili Uluslararası Sözleşmeler ile birlikte değerlendirilmektedir.
Ayıp ihbar süresinin kaldırılması, geç teslimde satıcının sorumluluğu, hatalı montaj ve montaj talimatı gibi yeni düzenlemeler, satıcının ayıba karşı tekeffülden doğan sorumluluğunun genel işlem koşulları, haksız ticari uygulamalar ve haksız rekabet ilişkisi de incelenmektedir.

Konu Başlıkları
Ayıplı Mal
Satıcının Ayıba Karşı Tekeffülden Doğan Sorumluluğunun Hukuki Niteliği
Satıcının Ayıba Karşı Tekeffülden Doğan Sorumluluğunun Tüketicinin Seçimlik Hakları Karşısında Değerlendirilmesi
Garantili Malların Ayıplı Çıkmasından Satıcının Ayıba Karşı Tekeffülden Doğan Sorumluluğu

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Satıcının Ayıba Karşı Tekeffülden Doğan Sorumluluğu Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: