Adli Psikolojiye Giriş Seçkin Yayınevi

Adli Psikolojiye Giriş Seçkin Yayınevi

 164,00

Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2022
ISBN9789750274862
Sayfa Sayısı378
Ebatı16z24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Adli psikoloji son dönemde çok yaygınlaşan ve herkesin merak ettiği bir bilim dalıdır. Adli tıpla iç içe, adli bilimlerin en önemli konularından birisi olan adli psikoloji özellikle hukuksal platformda insan davranışlarının değerlendirilmesinde gündeme gelmesiyle ön plana çıkmaktadır.

Bu olgular içerisinde özellikle suçluların değerlendirilmesi ön planda gelmektedir. Şiddetin farklı şekillerde karşımıza çıktığı günümüzde adli psikolojinin bunları değerlendirme ve analizini yapmada çok önemli rolü bulunmaktadır.

Adli bilimler bugün hukukun vazgeçilmez olarak başvurduğu ve her geçen gün çok daha fazla kullandığı bir alan olmuştur. Özellikle laboratuvar çalışmaları ve test uygulamalarıyla sonuçların çok daha kesin olması adli psikolojinin değerini daha da yükseltmektedir.

Bu baskıda ek olarak suça sürüklenen çocuklar konusu da yer almaktadır. Her geçen gün artan suç olgularından en çok etkilenen grup olan suça sürüklenen çocuklar adli psikolojinin çok temel çalışma alanlarından birini oluşturmaktadır.

Konu Başlıkları
Seri Cinayet
Profil Analizi
Çocuk İstismarı
Kadına Yönelik Şiddet
Hukuki Ehliyet
Yaşlı İstismarı
Viktimoloji

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Adli Psikolojiye Giriş Seçkin Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: