İstatistik 2 Seçkin Yayıncılık

İstatistik 2 Seçkin Yayıncılık

 60,00

Sepeti görüntüle


Basım YılıKasım 2018
ISBN9789750251665
Sayfa Sayısı276
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 18 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İstatistik 2 Seçkin Yayıncılık

Yazarın daha önce yayınlanan “İstatistik – 1” kitabında yer alan temel istatistik bilgilerinin genel amacı; verilerden yola çıkarak, anakitle hakkında kullanışlı ve özet bilgiler elde etmektir. İlk kitabın devamında ise bu bilgiler yardımıyla, anakitle hakkında tahminler yapmayı veya parametreler hakkında hipotezlerin doğruluğunu amaçlayan istatistiksel testler veya çalışmaların nasıl yapılacağı konularına yer verilmiştir. Böylece anakitle hakkında örneklem seçebilir; bu örneklem bilgilerine dayanarak anakitle hakkında çıkarımlar veya tahminler yapmak mümkün olabilir.

Bu Kitapta, 10 bölüm ve çözümlü 126 problem yer almaktadır. Hipotez testleri, varyans analizi, regresyon analizi gibi öğrencilerin nispeten zorlandıkları konularda detaylı çözümlenmiş örneklere yer verilerek, konuların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır. Ek olarak Parametrik Olmayan İstatistik konusu ve EKK Matris hesaplamaları gibi konular da eklenerek, kitabın içeriği zenginleştirilmiştir.

Bu kitap ile İstatistik bilimi hakkında öğrenilmesi gereken temel bilgiler tamamlanmış, öğrencilerin ve araştırmacıların ilgisine sunulmuştur.

Konu Başlıkları
İstatistiksel Örnekleme Teorisi
Örnekleme Dağılımları
İstatistiksel Tahmin Teorisi
Hipotez Testleri
Parametrik Olmayan İstatistik
Ki–Kare Analizi
Varyans Analizi
Regresyon Analizi
Korelasyon Analizi
Zaman Serisi
EKKY Parametre Tahminleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İstatistik 2 Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: