Yabancıların Türkiyede Taşınmaz Mal Edinme Hakkı Tuğçe Bilici On İki Levha Yayınları

-10%

Yabancıların Türkiyede Taşınmaz Mal Edinme Hakkı Tuğçe Bilici On İki Levha Yayınları

 22,50

Stok kodu: 9786057909565 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2019
ISBN9786057909565
Sayfa Sayısı144
Ebatı13x19
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 18 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Yabancıların Türkiyede Taşınmaz Mal Edinme Hakkı Tuğçe Bilici On İki Levha Yayınları

Geçmişten günümüze kadar olan dönem içerisinde yabancı gerçek ve tüzel kişilerin Türkiye’de taşınmaz mal edinmelerini kapsayan, bu süreçte meydana gelen değişiklikleri ve yürürlükteki mevzuatı konu alan çalışmamız üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Osmanlı İmparatorluğu döneminden başlayarak yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz mal edinmesi ile ilgili yürürlükte olan mevzuat, antlaşmalar ve görüşler ele alınmış, Cumhuriyet Dönemindeki durum ve 1934 Tapu Kanununa kadar mevzuatta yapılan değişiklikler incelenmiştir.

Çalışmamızın ikinci bölümünü Tapu Kanunu dönemi oluşturmaktadır. Bu bölümde, 1934 yılında Tapu Kanununun yürürlüğe girmesinden itibaren yabancı gerçek ve tüzel kişilerin devren ve miras yoluyla taşınmaz mal edinmesine ilişkin mevzuat incelenmiş ve yine çeşitli görüşlere yer verilmiştir. Üçüncü ve son bölümde ise, Tapu Kanununda 6302 sayılı ve 03.05.2012 tarihli Kanun ile yapılan değişiklikler incelenmiş, söz konusu değişikliklerden sonra meydana gelen hukuki durum ve yapılan değişikliğin arkasındaki nedenler ele alınmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Yabancıların Türkiyede Taşınmaz Mal Edinme Hakkı Tuğçe Bilici On İki Levha Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: