MEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavları Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Liyakat Yayınları

-20%

MEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavları Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Liyakat Yayınları

 31,92

Stok kodu: 9786056898198 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2019
ISBN9786056898198
Sayfa Sayısı165
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 15 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

MEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavları Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Liyakat Yayınları

 Değerli yönetici adayları;

Bilindiği üzere Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı imzalanan protokol gereği ÖSYM tarafından yapılacaktır. Değişen sınav sistemi sonrası yapılan ilk sınav olması sebebiyle sınav konuları ve alt başlıkları konusunda ilk duyuruda yeterli bilgi verilmemişti. 3 mart 2019 tarihininde yapılan bilgilendirme duyurusu sonrasında Özellikle Eğitim Bilimleri Bölümünün alt konu başlıklarının alışılmış KPSS Eğitim Bilimleri Olmadığı görüldü. Eğitim Bilimleri Başlığı ile kastedilenin aslında Yöneticilere yönelik şu konulardan oluştuğu duyurulmuştur;

        Eğitim Bilimleri %35

    Eğitim Yönetimi ve Denetiminin Kuramsal Temelleri ve Süreçleri
    Eğitim Yöneticilerinin Yeterlilik Alanları
    Eğitimde İnsan Kaynakları Yönetimi
    Eğitim ve Öğretim Uygulamaları
    Okul Güvenliği, Sağlığı ve Kriz Yönetimi 

Eğitim bilimlerinin ağırlığının yüksek (%35) olması bu bölümün sınavın kaderini belirleyici bölüm olacağına işaret etmektedir. Yıllarca kurum sınavlarına yönelik yayınlar hazırlayan Liyakat Yayınları tarafından bu konulara yönelik özel bir çalışma yapılarak sınavda ihtiyacınız olan bilgiler tüm yönleriyle ele alınmıştır.

Yayınlanan örnek sorulara bakıldığında teori temelli yoruma dayalı soruların sorulduğu görülmektedir. Kitabımız size ihtiyacınız olan bu  teorik  bilgileri vermek üzere hazırlanmıştır. Bu bölüme ek olarak yine titiz bir çalışma sonucu hazırlanan ve sizi bir adım ön plana çıkaracak  Değerler Eğitimi %5 ve Eğitim ve Öğretimde Etik %5 bölümlerine yer verilmiştir.  Dolaysıyla bu eser sınavın %45’ini oluşturan konulara yönelik hazırlanmış özel bir eserdir.  Alanında uzman hukukçu ve akademisyenler tarafından sade ve akıcı bir üslup gözetilerek hazırlanan bu bölümlerin sizi başarıya ulaştıracağına inancımız tamdır.

Yıllarca Devletimize ve Milletimize hizmet edecek olan siz değerli yönetici adaylarına şimdiden mesleklerinde başarılar diliyor, bu süreçte başarılarınıza katkı sunma imkânı bulduğumuz için de kendimizi şanslı addediyoruz. Bu eşsiz eserin hazırlanmasında emeği geçen alanında uzman tüm komisyon üyelerine teşekkür ediyor, kitap ile alakalı tüm görüş ve önerilerinizi liyakatyayinlari@gmail.com adresinden bizlere ulaştırmanızı bekliyoruz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“MEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavları Yöneticiler İçin Eğitim Bilimleri Ders Notları Liyakat Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: