Avrupa Birliği’nin Türkiyesi Savaş Yayınları

-5%

Avrupa Birliği’nin Türkiyesi Savaş Yayınları

 33,25

Stok kodu: 9789757197454 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıŞubat 2020
ISBN9789757197454
Sayfa Sayısı214
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Avrupa Birliği (nin) Türkiye (si)

Prof. Dr. Nurettin Bilici

İçindekiler

Birinci Kısım
Avrupa’nın Hukuki Bütünleşmesi Ve Türkiye

Birinci Bölüm
Avrupa Bütünleşme Hareketi

İkinci Bölüm
Türkiye-Avrupa Birliği İlişkilerinin Hukuki Boyutu

İkinci Kısım
Avrupa Bütünleşmesinin İktisadi Boyutu Ve Türkiye

Birinci Bölüm
Avrupa’nın Ekonomik Bütünleşmesi

İkinci Bölüm
AB İktisadi Bütünleşmesinin Türkiye’ye Etkileri
 

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi insanlarının sayısıyla belli olur.

Victor Hugo
 

Önsöz ve Teşekkür

    Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerinin hukuki ve iktisadi boyutunu inceleyen kitabımızın ilk yedi baskıdaki “Avrupa Birliği ve Türkiye” olan ismini “Avrupa Birliği(nin) Türkiye(si)” şeklinde değiştirdik. Neden bu değişikliği yapma ihtiyacını duyduğumuz kitap okundukça anlaşılacaktır.

    Avrupa bütünleşmesinin bütçe, mali yardımlar ve vergilendirme konuları Yedinci Baskı’dan itibaren bu kitaptan çıkarılarak diğer kitabımızın içine alınmıştır.

    AB ile ilgili kitaplarımızın ortaya çıkmasında birçok hocamın moral anlamında ve bilgi anlamında destekleri olmuştur. Bunların arasında öncelikle; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki hocalarım Prof. Dr. Mualla Öncel, Prof. Dr. Ahmet Kumrulu, Prof. Dr. Nami Çağan’ı; Brüksel Özgür Üniversitesi Hukuk Fakültesinde doktora tez hocam Prof. Dr. John Kirkpatrick’i, AB Komisyonu Vergilendirme Genel Müdürlüğündeki staj danışmanım Prof. Dr. Eberhard Haug Adrion’u saymam gerekir.
Kitabın yazım aşamasında Prof. Dr. Tuğrul Arat, Prof. Dr. Ahmet Gökdere ve Prof. Dr. Ahmet Şahinöz’ün görüş ve önerilerinden yararlandım. 31 Ekim 2003 tarihinde kaybettiğimiz Prof. Dr. Ahmet Gökdere bu kitabın ilk halini okuyarak düzeltmeler yapmıştı. Hocamı burada saygıyla anıyor, kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.

    Ayrıca, çalışmanın sekizinci baskıya kadar gelen çeşitli aşamalarında katkıları olan; TOBB Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Nihat Bayar, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oytun Canyaş, Maliye Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nil Tosun ve Doç. Dr. Alparslan A. Başaran, TCMB Genel Müdürlerinden Bilal San ve Kenan Alpdündar, Gümrük Başkontrolörü Önder Özdiyen, Hazine Müsteşarlığı uzmanlarından Sema Özkuten Baygün, Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Organ, Prof. Dr. Ersan Öz, ATAUM’daki öğrencilerimden Yeliz Tüzgen, Necla Uz, Metin Çatar, Şemsettin Kaya’ya da teşekkür borcumu burada yerine getirmek istiyorum.

Oran, Şubat 2020
Nurettin Bilici
nbilici@cankaya.edu.tr

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Avrupa Birliği’nin Türkiyesi Savaş Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: