Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesinin Tüketici Yönünden Düzenlemeleri Adalet Yayınevi

Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesinin Tüketici Yönünden Düzenlemeleri Adalet Yayınevi

 230,00

Stok kodu: 9786258209990 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEkim 2022
ISBN9786258209990
Sayfa Sayısı142
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Türk Borçlar Kanunu’nda satım sözleşmeleri düzenlenmiş olmasına rağmen, bu düzenlemeler tüm satım işlerine yönelik genel düzenlemelerdir. Ancak, konumuzu oluşturan konut satımına ilişkin tüketicilerin bulundukları özel durumları imkanları genel düzenlemeler ile yeterince korunamamaktadır. Bunun sonucu olarak da tüketicilerin mağduriyetleri artmakta giderilememektedir. Bu nedenlerle Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun düzenlenmiş ve bu sözleşmelere yönelik özel bir düzenleme yapılmıştır. Bu kanun kapsamında konut satım ve satış vaadi sözleşmelerine yönelik ön ödemeli konut satımı sözleşmeleri bölümü ile tüketicinin korunması amaçlanmıştır.
Çalışma konumuzu oluşturan Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Uyarınca Ön Ödemeli Konut Sözleşmeleri bölümündeki düzenlemeler ile tüketicinin uygulamada yaşamış olduğu sorunlar dikkate alınmıştır. Bu durumlarda mağdur olmaması için düzenlemeler getirilmiş ve tüketici lehine birçok hak tanınmıştır. Tüketici daha sözleşme yapmadığı anda sözleşme bitiminin son anına kadar korunmuştur.
Bu çalışmamızda; tüketicinin bu sözleşmeye taraf olması halinde hangi haklara, nasıl sahip olduğu ve bu hakları nasıl kullanabileceğini anlatmaya çalıştık. Böylelikle tüketici bu haklarını kullanarak mağdur olma durumunu ortadan kaldırmış olacaktır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesinin Tüketici Yönünden Düzenlemeleri Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: