Paragraf Çözümlü Soru Bankası Monopol Yayınları

-25%

Paragraf Çözümlü Soru Bankası Monopol Yayınları

 150,00

Sepeti görüntüle


Basım Yılı2022
ISBN9786257837446
Sayfa Sayısı249
Ebatı19X27
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Yarınlarını Kurmaya Çalışan Sevgili Öğrenciler,
ÖSYM’nin hazırladığı tüm sınavlarda “sözcükte ve sözcük öbeğinde anlam, cümlede anlam ve paragraf sorularıyla” ölçtüğü, okuduğunu anlama, anladığını yorumlama becerisidir.
Bildiğiniz gibi okuduğunu anlamak için yazılı sembolleri seslendirme becerisine sahip olmak yetmez. Çünkü okuduğunu anlama, birçok bilişsel becerinin aynı anda kullanılmasını gerektirmektedir.
Okurken önemli ayrıntıları keşfetmek ve süreç boyunca zihinde tutmak, gerektiğinde metinden hareketle yeni bilgiler üreterek metni yorumlamak, metinle ilgili çıkarımlarda bulunmak, bilinmeyen kelime ve anlaşılmayan yargıları metin bağlamından yararlanarak çözümlemek, iç görü oluşturmak, ana düşünceyi bulmak, metnin yazılış amacını belirlemek, okuma sürecince dikkatin dağılmasına izin vermemek, bir metni anlayarak okumanın ön koşullarıdır.
Okuduğunu anlama, anladığını yorumlama becerinizi geliştirmenize yardımcı olmayı amaçladık. Yılların deneyimi, bilgi birikimi ve titiz bir çalışmanın ürünü olan yeni nesil, özgün 751 soru ve soru tiplerini tanıtıcı, bilgilendirici, ayrıntılı soru çözümlerinden oluşan bu kitabı hazırladık.
Kitaptaki soruları doğru bile çözmüş olsanız soru çözümlerini dikkatli biçimde okumanız, ÖSYM’nin ölçeceği becerilerin gelişimine yardımcı olacaktır, inancındayız.
Başarı dileklerimizle…
Kader KANGAL

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Paragraf Çözümlü Soru Bankası Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: