Patent Lisans Sözleşmeleri Seçkin Yayıncılık

Patent Lisans Sözleşmeleri Seçkin Yayıncılık

 135,00

Stok kodu: 9789750251863 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2019
ISBN9789750251863
Sayfa Sayısı400
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Patent Lisans Sözleşmeleri Seçkin Yayıncılık

Kitapta, patent lisans sözleşmesi konusu, güncel Sınai Mülkiyet Kanunu ve rekabet hukuku bağlamında kapsamlı bir şekilde ele alınmaktadır.

Patent lisans sözleşmesinin konusu olan patent, lisans sözleşmesinin nitelikleri, türleri, şekli, tarafları ve yükümlülükleri, sona ermesi detaylı bir şekilde incelenmektedir. Özellikle de sözleşme taraflarının yükümlülükleri konusunda ayrıntılı değerlendirmelerde bulunulmuştur. Ayrıca patent lisans sözleşmesi konusu, rekabet hukuku bağlamında da değerlendirilmektedir.

Rekabet hukukunun patent lisans sözleşmesi konusuna yaklaşımı, rekabet hukuku kurallarına aykırı kurulan lisans sözleşmeleri nedeniyle uygulanacak yaptırımlar, lisans sözleşmesine bireysel veya grup muafiyeti tanınması konuları kitapta detaylı bir şekilde incelenmiştir. Rekabet hukukundaki düzenlemelerin özellikle tarafların yükümlülükleri konusuna önemli etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle emsal Rekabet Kurulu kararlarına da yer verilerek tarafların yükümlülükleri değerlendirilmiştir. Ayrıca kitapta, patentin hükümsüzlüğünün ve patentin gaspının lisans sözleşmesine etkisi de incelenmektedir.

Eserin içinde yer alan öğretideki tartışmalar, mukayeseli hukuktaki yaklaşımlar ve yargı kararlarına ile okuyucuya patent lisans sözleşmesi konusunda geniş bir kapsamda genel bir değerlendirme imkânı sunmaktadır.

Konu Başlıkları
Patent Lisans Sözleşmesinin Genel Özellikleri
Patent Lisans Sözleşmesinin Rekabet Hukuku Bağlamında Değerlendirilmesi
Patent Lisans Sözleşmesinde Tarafların Yükümlülükleri
Patent Lisans Sözleşmesinin Sona Ermesi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Patent Lisans Sözleşmeleri Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: