Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası Pelikan Yayınevi

-15%

Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası Pelikan Yayınevi

 106,25

Stok kodu: 9786257602280 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEkim 2022
ISBN9786257602280
Sayfa Sayısı304
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Doktora eğitimim sırasında “Politik İktisat” severek aldığım derslerden biriydi. Ders genelde belirlenen konuların sunumu ve tartışılması üzerinden ilerliyordu. Siyasi kararların ekonomi üzerindeki etkileri hep ilgimi çekmişti. Bu nedenle sunum konusu tercihimi politik konjonktür teorilerinden yana kullandım. Araştırma yaptıkça ve makaleleri okudukça ilgimin daha da arttığını fark ettim. Belki de bu ilgiyi biraz abartarak doktora tez başlığımı “Politik Para Arzı Dalgalanmaları: Türkiye Örneği” olarak belirledim.

Doktora tezimi ara vermeden tam 3 yıl çalışarak bitirdim. Çalışmalarımın ilk yılını sadece araştırma yaparak ve sayısız makale okuyarak geçirdim. Çalışmam doktora tez savunmasında jüri tarafından beğenilince konuyu akademiye kazandırma fikri oluştu. Doktoradan sonra konuyla ilgili Türkiye için daha önce araştırılmamış farklı soruların çözümüne yönelerek çeşitli makaleler yazdım. Hem doktora tezimi hem de konuya yönelik olarak yazdığım makaleleri bir araya getirerek elinizde bulunan akademik kitabı ortaya çıkardım.

Politik iktisat alanında bana katkıları yadsınamayacak kadar fazla olan değerli hocam Prof. Dr. Feridun Yılmaz’a, sayısız kez çalışmalarımı okuyarak düzelten ve tecrübelerini her fırsatta aktaran değerli hocam Prof. Dr. Hülya Kanalıcı Akay’a teşekkürlerimi sunarım. Ekonometrik analizlerle ilgili olarak bana sonsuz katkı sağlayan Doç. Dr. Filiz Eryılmaz’a ve gerekli kontrolleri sağlayarak önerilerde bulunan sevgili arkadaşım Doç. Dr. Ömer Faruk Biçen’e özellikle teşekkür ederim.

Kitapla ilgili olarak tüm hata ve eksiklikler tarafıma aittir. Çalışmamın tüm merak eden kitleye, araştırmacılara, akademik camiaya ve ilgilenen herkese faydalı olmasını dilerim.

Dr. Ahmet Emrah TAYYAR

Yalova – 2022

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Politik Parasal Konjonktür Teorisi Çerçevesinde Paranın Siyasi Rotası Pelikan Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: