Pratik Türk Ceza Kanunu Adalet Yayınevi

Pratik Türk Ceza Kanunu Adalet Yayınevi

 970,00

Stok kodu: 9786052640241 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2023 Mayıs
ISBN9786052640241
Sayfa Sayısı1671
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Hukukçular için mesleki kitapların değeri ölçülemez. Kitaplar, hakim, C. savcısı, avukat, akademisyen, hasılı tüm hukukçuların mesleklerini layıkıyla yapabilmeleri için önemli kılavuzlardır. Hayalimiz, hukukçuların, branşlarındaki tüm kitapların bir araya geldiği birer kütüphanelerinin olmasıdır. Fakat uygulamaya dönük tecrübemiz şunu gösterdi ki, meslektaşlarımız güncel ve doğru bilgilerden süzülen, bir anlamda özet kaynak kitaplara da ihtiyaç duymaktadır. Bu çalışmamızla, uygulamacı için pratik bir maddi ceza hukuku kaynağını oluşturma hayalimizi gerçekleştirme imkanı bulduk.

Elinizdeki kitap, ceza hakimleri, C. savcıları ve hakim-savcı adayları ile avukat ve avukat adaylarına yönelik olarak hazırlanmıştır. Mesleğin başından itibaren hukukçuların, Türk Ceza Kanunu uygulaması ile ilgili ihtiyaç duyacakları pratik uygulama bilgilerini içerdiği ve teorik tartışmalara girmediği için, adı ‘Pratik Kitap’ olarak belirlendi. Bununla birlikte kitapta ceza hukuku genel hükümlerine veya suç tiplerine ilişkin teorik bilgilerin verilmesine özen gösterildi. Böylece okuyucu ilgili suça dair doktrin görüşünü ve uygulama bilgilerini edinme imkanını bulabilmektedir.

Kitapta yayın anına kadar değişen madde metinlerinin son şekli esas alınmış, fakat dipnotlarda değişiklikten önceki metinlerine de yer verilmiştir. Madde altlarındaki kutucukların içinde mutlaka bilinmesi gereken pratik bilgi notlarına yer verilmiş, sonra da suç unsurlarıyla ilgili özet açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalarda teori yerine Yargıtay görüşleri ve pratik uygulama bilgileri yer almaktadır. Açıklamaların sonunda da Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve Ceza Dairelerinin kökleşmiş içtihat özleri ya da özetleri konulmuştur.

Bu baskıda Kanundaki değişiklikler işlenmiş, açıklamalar ve Yargıtay kararları gözden geçirilip yeni ve farklı içtihatlar eklenmiştir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Pratik Türk Ceza Kanunu Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: