Roma Borçlar Hukuku Pratik Çalışmaları On İki Levha Yayıncılık

-10%

Roma Borçlar Hukuku Pratik Çalışmaları On İki Levha Yayıncılık

 23,33

Stok kodu: 9786057909626 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2019
ISBN9786057909626
Sayfa Sayısı174
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Roma Borçlar Hukuku Pratik Çalışmaları On İki Levha Yayıncılık

Hukuk öğretiminde öğrencilerin hukuki düşünce ve hukuk kurallarını yorumlama becerisini kazanarak, teoride edindikleri bilgileri olaylara uygulayabilmelerini hedefleyen tüm dersler gibi Roma Hukuku öğretimi bakımından da pratik çalışmalar önem taşımaktadır. Roma Hukukunun modern hukuk sistemlerini en fazla etkileyen bölümü Roma Borçlar Hukuku olduğu için, eserin sadece bu konuya ayrılması uygun görülmüş.

Hukuk öğrenimine yeni başlayan öğrencilere yönelik olarak hazırlanan bu kitapta yer alan olaylar, Roma toplumsal yaşamına uygun olarak, antik edebi ve hukuki kaynaklardan esinlenerek oluşturulmakla birlikte, söz konusu kaynaklara atıf yapılmamış. Kitapta yer alan dipnotlar açıklayıcı nitelikte olup, yararlanılan eserler “kaynaklar” bölümünde belirtilmiş. İstendiği takdirde belirtilen kaynaklara öğrenciler tarafından ulaşılabilmesi amaçlandığından latince ve yabancı dillerdeki eserlere yer verilmemiş, konular kapsamında sınırlı bir kaynakça oluşturulmuş.

Yeni Borçlar Kanunu’n da kapsam ve dil bakımından yapılan değişiklikler gözönüne alınarak, kitapta yer verilen ifadeler ile Yeni Borçlar Kanunu’n da yer alan hukuki terimler arasındaki uyuma mümkün olduğunca özen gösterilmiş. Yardımcı bir kaynak olarak tasarlanan kitapta olay soruları cevaplandırılmış, son bölümde öğrencilerin bilgilerini sınayabilmesi amacıyla cevaplanmamış olay metinlerine de yer verilmiş.

(Önsözden)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Roma Borçlar Hukuku Pratik Çalışmaları On İki Levha Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: