Sözleşmenin Uyarlanması On İki Levha Yayıncılık

-10%

Sözleşmenin Uyarlanması On İki Levha Yayıncılık

 99,99

Stok kodu: 9786057909459 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2019
ISBN9786057909459
Sayfa Sayısı598
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Sözleşmenin Uyarlanması On İki Levha Yayıncılık

Sözleşme hukukunun temel ilkelerinden biri olan sözleşmeye bağlılık (ahde vefa) ilkesi gereğince sözleşme süresince karşılaşılabilecek her türlü engele rağmen verilen sözde durulması, sözleşmede kararlaştırılan edimlerin ifası gerekir. Ancak sözleşmenin kurulmasından sonra ortaya çıkan bazı değişiklikler borcun ifasını aşırı derecede güçleştirebilir, anlamsızlaştırabilir veya edimler arası dengeyi altüst edebilir. Bunun sonucunda ifada ısrar etmek dürüstlük kuralına aykırı olacak şekilde çarpıcı bir adaletsizliğe yol açabilir. Söz konusu adaletsizlik sözleşmenin uyarlanması yoluyla giderilebilir.

Bu çalışma yayına hazırlanırken, 12 Eylül 2018 tarihli 85 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe giren “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” ve sonrasında çıkartılan “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2008-32/34)de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2018-32/52)” sözleşmenin uyarlanmasını yeniden gündeme oturtmuş. Bu son gelişmeler karşısında kitabın yeni basısını bir an önce gerçekleştirmek kaçınılmaz olmuş. Bu amaçlarla üçüncü bası için eser tümü ile gözden geçirilmiş, kaynaklar güncellenmiş, geçen sürede çıkan Yargıtay kararları esere işlenmiş, kitabın ekinde yer alan karar endeksi de güncellenmiş.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Sözleşmenin Uyarlanması İle İlgili Teoriler ve Yasal Düzenlemeler Işığında B.K. M. 138 Hükmünün Hukuki Temelinin Karşılaştırmalı Değerlendirmesi
B.K. M. 138 Hükmünün Uygulama Alanı ve Yakın Kavramlarla İlişkisi
B.K. M. 138 Hükmünün Uygulanma Şartları
B.K. M. 138 Hükmünün Sonuçları

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Sözleşmenin Uyarlanması On İki Levha Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: