%5 İNDİRİM
sendikalar-ve-toplu-is-sozlesmesi-kanunu-serhi-is598-7252-500×500

Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Şerhi Yetkin Yayınları

 250,00  237,50

Basım YılıMart 2017
ISBN9786050501735
Sayfa Sayısı1280
Ebatı17x25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 8 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
  • Açıklama
  • Yorumlar (0)
  • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

18.10.2012 tarihinde kabul edilen 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ile toplu iş hukukunun bu iki kaynağı önemli değişikliklerle tek bir metin halinde düzenlenmiştir.

Toplu iş ilişkilerinin düzenlenmesinde, sendikalar etken rol oynarlar. Toplu iş sözleşmesinin yapılması, toplu iş uyuşmazlığı çıkarma, uyuşmazlıkların barışçı yollarla çözümlenmesi sendikalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Sendikalar, barışçı yollarla çözümlenemeyen toplu iş uyuşmazlıklarını grev ve lokavt gibi mücadeleci araçlarla ortadan kaldırmaya çalışmaktadırlar.

Kitabın maddeleri altında açıklama yapılmasına gerek duyulmayan maddeler dışında her madde altında, sistematik açıklamalar yaptıktan sonra; sırasıyla, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay içtihadı Birleştirme, Hukuk Genel Kurulu ve Yargıtay’ın 7.,9. ve 22. Hukuk Dairesi kararlan ile ILO sözleşmeleri, tüzük ve yönetmelikler olmak üzere uluslararası ve ulusal tüm mevzuat toplanmıştır. Öte yandan, kitabın sonunda kavram listesine yer verilerek; okuyucuların eserden daha kısa süre içinde azami derecede yararlanmaları amaçlanmıştır.

(Önsözden)

 

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü