Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Şerhi Yetkin Yayınları

-5%

Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Şerhi Yetkin Yayınları

 427,50

Stok kodu: 9786050501735 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2017
ISBN9786050501735
Sayfa Sayısı1280
Ebatı17x25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

18.10.2012 tarihinde kabul edilen 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ile toplu iş hukukunun bu iki kaynağı önemli değişikliklerle tek bir metin halinde düzenlenmiştir.

Toplu iş ilişkilerinin düzenlenmesinde, sendikalar etken rol oynarlar. Toplu iş sözleşmesinin yapılması, toplu iş uyuşmazlığı çıkarma, uyuşmazlıkların barışçı yollarla çözümlenmesi sendikalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Sendikalar, barışçı yollarla çözümlenemeyen toplu iş uyuşmazlıklarını grev ve lokavt gibi mücadeleci araçlarla ortadan kaldırmaya çalışmaktadırlar.

Kitabın maddeleri altında açıklama yapılmasına gerek duyulmayan maddeler dışında her madde altında, sistematik açıklamalar yaptıktan sonra; sırasıyla, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay içtihadı Birleştirme, Hukuk Genel Kurulu ve Yargıtay’ın 7.,9. ve 22. Hukuk Dairesi kararlan ile ILO sözleşmeleri, tüzük ve yönetmelikler olmak üzere uluslararası ve ulusal tüm mevzuat toplanmıştır. Öte yandan, kitabın sonunda kavram listesine yer verilerek; okuyucuların eserden daha kısa süre içinde azami derecede yararlanmaları amaçlanmıştır.

(Önsözden)

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Şerhi Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: