Sermaye Piyasası Hukuku Adalet Yayınevi

Sermaye Piyasası Hukuku Adalet Yayınevi

 200,00

Stok kodu: 9786257467629 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı 2022 Ocak
ISBN9786257467629
Sayfa Sayısı361
Ebatı17X25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Sermaye Piyasası Hukuku kitabımız 4. baskısını da yapmış bulunmaktadır. Kitabın üçüncü baskısından sonra geçen zaman içinde mevzuatta önemli değişiklikler meydana gelmiştir. Başka kanunları da değiştiren ve torba kanun olarak nitelendirilen kanunlarla, SerPK’nın bazı maddeleri değiştirilmiş, fıkra eklemeleri yapılmış ve SerPK’ya yeni maddeler eklenmiştir.

Bunun dışında madde değişiklikleriyle ilgili olarak SPK tarafından yeni tebliğ düzenlemeleri yapılmıştır. Özellikle, SerPK’da bir değişiklik olmamakla birlikte, HAAO’larda ayrılma hakkına ilişkin getirilen yeni tebliğ bu konuda dikkat çekicidir. Bunun dışında ortaklıktan çıkarma ve satma haklarına ilişkin tebliğ de yenilenmiştir.

Ayrıca SerPK’daki bazı değişiklikler ile yeni kurumlar ve sermaye piyasası araçlarının da sermaye piyasasına getirildiği söylenmelidir.

Söz konusu düzenlemeler, sermaye piyasası hukukumuza yeni müeseseler de getirdiği için, bu müesseselerin ele alınması bazı kaynakları incelememizi gerektirmiştir. Ancak mümkün olduğunca bu konuda okuyucu psikolojisi düşünülerek kitabın hacminin genişlemesi telafi edilmeye çalışılmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Sermaye Piyasası Hukuku Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: