Sosyal Hizmet Araştırmalarında Ölçek Geliştirme ve Bu Süreçte SPSS Kullanımı Nisan Kitabevi

-15%

Sosyal Hizmet Araştırmalarında Ölçek Geliştirme ve Bu Süreçte SPSS Kullanımı Nisan Kitabevi

 38,25

Sepeti görüntüle


ISBN9789758675326
Sayfa Sayısı200
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 18 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

ÖNSÖZ

 

Sosyal hizmet araştırmalarında ölçme araçları ya da ölçeklerden yararlanılması, sosyal hizmet mesleğinin etkin bir şekilde yürütümünü sağlamaya dönük müracaatçı, danışman, sosyal hizmet ortamları ve uygulamaları vb. hakkında verilen çeşitli kararların yerinde ve isabetli olması için gereken bilgileri ortaya koyması bakımından önem taşır. Bu bağlamda yetkin bir sosyal çalışmacının müracaatçıların kişisel özelliklerine saptayarak planlı müdahale sürecinde yerinde ve etkin kararlar alabilmesi, ölçek geliştirme yeterliklerine sahip olmasını gerektirir. Sosyal hizmet araştırmalarında müracaatçıların kişilik özelliklerinin saptanmasına dönük Likert tipi tutum ölçeklerinin geliştirilme sürecinin ayrıntılı bir şekilde inceleme konusu yapıldığı bu çalışmanın amacı, sosyal hizmet alanında çalışan araştırmacılara, sosyal çalışmacılara, sosyal çalışma alanında çalışan diğer çalışanlara ve uygulayıcılara temel düzeyde ölçek geliştirme becerisi kazandırabilmektir.

 

Kitabın yazılarak basıma hazırlanması sürecinde çok sayıda değerli kişi katkı sunmuştur. Öncelikle yetişmemde çok büyük emeği olan çok değerli Hocam Prof. Dr. Yaşar BAYKUL’a, çalışmamın her aşamasında yardımını esirgemeyen ve çalışmaya çok büyük emeği geçen eşim Prof. Dr. Nuray GÖKÇEK KARACA’ya, kitabın formatı ve basımı konusunda desteğini esirgemeyen Ahmet ÇELİK’e ayrı ayrı içten teşekkür ediyorum.

 

Yine kitabın hemen her aşamasında gösterdikleri sabır ve hoşgörüyle bana destek olan oğullarım Ali Metin ve Fırat Çağlar’a bu vesiyle yeniden teşekkür duygularımı ifade etmek istiyorum.

 

Doç. Dr. Erol KARACA

14.10.2020/Eskişehir

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Sosyal Hizmet Araştırmalarında Ölçek Geliştirme ve Bu Süreçte SPSS Kullanımı Nisan Kitabevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: