Tapu Sicilinin Tutulmasından Doğan Zararlardan Devletin Sorumluluğu ve Kusurlu Görevliye Rücu Seçkin Yayıncılık

Tapu Sicilinin Tutulmasından Doğan Zararlardan Devletin Sorumluluğu ve Kusurlu Görevliye Rücu Seçkin Yayıncılık

 520,00

Stok kodu: 9789750282140 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2023
ISBN9789750282140
Sayfa Sayısı540
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

2012 yılında ilk baskısı yayımlanan, “Tapu Sicilinin Tutulmasından Doğan Zararlardan Devletin Sorumluluğu” isimli kitabın bu baskısı gözden geçirilip, genişletilerek hazırlanmıştır.
Önceki baskının önsözünde de vurgulandığı üzere, tapu sicilinin tutulmasından doğan zararlardan Devletin sorumluluğunu öngören TMK’nın 1007. maddesi, ortaya çıkan sorunları karşılamaktan uzaktır. Uygulamada görülen sorunların çözümü, bilimsel görüşlere ve yargısal kararlara borçludur. Tapu sicilinin hatalı tutulması nedeniyle hak sahiplerinin uğradığı zarardan Devletin sorumluluğunun anlatılması ve anlaşılması dikkate alınarak, uygulamada görülen uyuşmazlıkları çözümleyen karar örneklerine ayrıntılı olarak yer verilmiştir. İşlenen konulara ilişkin yer verilen Yargıtay’ın yakın tarihlerde vermiş olduğu kararların baş tarafına özetler de konulmak suretiyle kolaylık sağlanmıştır.
 
Bu baskı, “Tapu Sicilinin Tutulmasından Doğan Zararlardan Devletin Sorumluluğu” ve “Kusurlu Görevliye Rücu” olmak üzere iki kitap halinde hazırlanmıştır. Mevzuat eki kitabın sonuna alınmak suretiyle, ihtiyaç sahiplerine ve uygulayıcılara kolaylık sağlanmak amaçlanmıştır. Kitap hazırlanış şekli ile tapu sicilinin tutulmasından kaynaklanan zararlardan Devletin sorumluluğu bakımından ihtiyaç duyulan bilgileri karşılayacak ve sorunların çözümüne yardımcı olacak içeriğe sahiptir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Tapu Sicilinin Tutulmasından Doğan Zararlardan Devletin Sorumluluğu ve Kusurlu Görevliye Rücu Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: