Tapu ve Kadastro Genelgeleri ve Duyurular Seçkin Yayıncılık

Tapu ve Kadastro Genelgeleri ve Duyurular Seçkin Yayıncılık

 615,00

Stok kodu: 9789750282362 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Ocak 2023
ISBN9789750282362
Sayfa Sayısı818
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Ülkemizde yılda 14 milyon tapu işlemi yapılmaktadır. Satış, intikal, ipotek, haciz ve daha sayabileceğimiz onlarca tür hukuk işlemi tapu uygulamalarıyla karşımıza çıkmaktadır.
Sadece satış işleminin elliden fazla türünü tespit edebilmekteyiz.
Tapunun hukuki boyutunun yanı sıra; insana, ekonomiye, topluma, aileye, kadına, çocuğa ve daha birçok konuyu düzen altına alan dışsal bir yönünün olduğunu da biliyoruz.
İpotek işlemleri üzerinden iş dünyasının sermayeye ulaşması, aile konut şerhi ile ortak yuvanın güvenceye alınması, imar uygulamaları ile kentin yönetilmesi, miras işlemleri ile aile mallarının devamlılığı, ve daha saymakla bitmeyecek çeşitlilikteki hukuk işlemi ile taşınmaza ait tüm koruma tapu sicili üzerinden sağlanmaktadır. İşaret ettiğimiz bu önemli konuların sağlıklı şekilde uygulanabilmesi için mevzuatın basit ve net olması gerekiyor. Ancak, ne yazık ki tapu mevzuatı ne basit ne de net! Onlarca kanun, tüzük ve yönetmelikle ilişkili olan tapu işlemlerini daha rahat uygulayabilmek adına TKGM tarafından düzenli olarak genelgeler ve duyurular yayınlanmaktadır. Ancak bugüne kadar TKGM’nin yayınladığı genelgeler ve duyurular kitaplaştırılarak satışa sunulmamıştır.
Bu eser ile TKGM tarafından yayınlanan genelgeleri ve duyuruları konularına göre tasnif edilmiş şekilde inceleyebileceksiniz.
Aynı zamanda bu zamana kadar yayınlanmış ama mülga hale gelen genelgelerin listesini de kitabın ekinde bulabileceksiniz.
Bu kitap ayrıca ilgililerine birçok başlıkta rehber olacaktır, zira kitaptaki başlıklar hukuk dünyamızda çok sık karşılaşılan konulardır.
Bu konuların mevzuatla ilişkisine yine bu kitapla ulaşabileceksiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Tapu ve Kadastro Genelgeleri ve Duyurular Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: