Test Your Vocabulary – Nesibe Sevgi Öndeş ELS Yayıncılık
%25 İNDİRİM
gfdfgdfg

Test Your Vocabulary – Nesibe Sevgi Öndeş ELS Yayıncılık

 45,00  33,75

ISBN9789759684969
Sayfa Sayısı168
Ebatı19x27
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 7 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
  • Açıklama
  • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

Bir dili öğrenmede düzlemsel bağlamda bir ayrışıma gidildiğinde, üç temel düzlemden söz etmek mümkün. Birinci düzlem, kavram birimi olarak adlandırılan sözcük bilgisi, ikincisi, anlam birimi olan cümle bilgisi ve üçüncü düzlem de yargı birimi denilen paragraf bilgisidir. Bu türden bir düzlemsel ayrıştırma, üç ayrı düzlem arasındaki geçişkenliği ve ilişkiyi yadsımak anlamına gelmemektedir. Her üç düzlem arasında da bu bağlamda hem dilsel hem de anlamsal bakımdan ilişki ve geçişkenlik kaçınılmazdır. Ancak kavram birimi olarak adlandırılan sözcük bilgisinin, diğer iki düzlemin temel taşlarını oluşturması açısından önemi çok daha fazladır.

Elinizdeki kitap, yaklaşık on yıllık dönemde öYS-YDS, öSS-YDS, KPDS, üDS vb. sınavlarında çoklukla kullanılan sözcükler büyük bir titizlikle taranarak sözcük alanında bir başucu kaynağı olabilecek nitelikte hazırlanmıştır. TEST YOUR VOCABULARY, sözcüklerin hangi kavramları ifade ettikleri, cümle ve düşünsel bütünlük içinde nasıl bir değer kazandıkları, diğer sözcüklerle hangi bağlamda ilişkilendikleri ve bir bütün içindeki işlevleri üzerine yapılan nitelikli bir çalışmadır.

özellikle, YDS, KPDS, üDS vb. İngilizce sınavlara ilişkin düşünüldüğünde, sözcük bilgisi daha da önem kazanmaktadır. çünkü, bu tür sınavlarda doğrudan sözcük bilginizi ölçen soruların yanı sıra,-paragraflarda, hatta soru köklerinde anlam ya da işlevini bildiğiniz sorularla karşılaşmak sizleri büyük ölçüde rahatlatacak ve başarınızı önemli ölçüde artıracaktır.

özetle, TEST YOUR VOCABULARY,

• Intermediate / Upper-Intermediate düzeyinde İngilizce bilen bir adayın sözcük dağarcığını geliştirmeyi hedeflemektedir.

• Bu amaçla hazırlanan egzersizler ve aktiviteler sözcüklerin, anlam, bağlam ve işlev bakımından akılda kalmasına ve özümsenmesine yardımcı olacak niteliktedir.

• Kitabın içerisinde, her biri 60 sorudan oluşan 25 test yer almaktadır.

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü