THEMIS – Anayasa Hukuku Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık

-15%

THEMIS – Anayasa Hukuku Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık

 170,00

Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2023
ISBN9789750283451
Sayfa Sayısı312
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Anayasa hukuku soruları, başta hâkim yardımcılığı ve kaymakam adaylığı olmak üzere KPSS ve tüm kamu sınavlarında kaynaklık etmek amacıyla hazırlanmıştır.
Bu baskıda, hem güncel mevzuat sorulara işlenmiş hem de yeni sorulara yer verilmiştir. Özellikle, önümüzdeki süreçte daha sık karşılaşacağımız TBMM İçtüzüğü ile özel yasalara ilişkin sorular artırılmıştır.
Soruların kendisi kadar açıklamaları da ihmal edilmeksizin çalışılmalıdır zira açıklamalarda sorularda yer verilemeyen ek bilgiler sunulabilmektedir. Özellikle yanlış cevaplanan soruların açıklamalarının titizlikle incelenmesinde yarar vardır.
Önce konu çalışması yapıldıktan sonra soruların çözülmesi daha faydalı olabilir.
Çalışmamızda, doğrudan tek bir bilgiyi sorgulayan sorular yanında bir konunun bütününü ya da konu içinde konu teşkil eden bir parçasının tüm ögelerini kuşatan öğretici sorulara da yer verilmiştir. Böyle olmalıdır çünkü bu kitabın amacı “yalnızca deneme soruları” olmak değil, bir alanın bütününe değinen öğretici bir “çalışma kitabı” olmaktır.
Testleri süre tutarak çözmenin sınav süresini doğru kullanma yeteneğinin kazanılmasına doğrudan katkı sağlayacağı dikkate alınmalıdır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“THEMIS – Anayasa Hukuku Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: