THEMİS Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı Doç. Dr. H. Tolunay Ozanemre Yayla Seçkin Yayıncılık

-15%

THEMİS Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı Doç. Dr. H. Tolunay Ozanemre Yayla Seçkin Yayıncılık

 112,20

Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2022
ISBN9789750276415
Sayfa Sayısı472
Ebatı13x19
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Bu çalışma, sınava girecek kişinin, gireceği test sınavının türü önem arz etmeksizin, son zamanlarda sınavlarda da esas alındığı üzere Borçlar Kanunu’nun genel hükümlerinde yer alan her bir madde düzenlemesine ve Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersine ilişkin tüm temel bilgilere hâkim olması amaçlanarak kaleme alınmıştır.

Bu bağlamda kitabın hazırlanmasında mümkün oldukça Kanun’da yer alan sıralamaya sadık kalınarak, her bir soru altında soru alanına ilişkin konu özet olarak ele alınmış ve bu şekilde okuyucunun ilgili konudan karşı-sına çıkabilecek olası soru kalıbına alıştırılmasının yanı sıra, yine ilgili konudan gelebilecek diğer sorulara da hazırlanması hedeflenmiştir.

Bu haliyle soru kitabının, yanıtları açıklanmış bir soru kitabı olmanın çok ötesinde, tam bir çalışma kitabı teşkil ettiğini belirtmek gerekir. Bu çerçevede yanıtların yer yer uzun olmasının altında da ilgili yanıtın, soru alanına ilişkin püf noktası niteliğindeki tüm temel bilgiyi içermesi bulunmaktadır. Borçlar Hukuku Genel Hükümler alanı bakımından eksik bilmenin aslında bilmemek anlamına geldiği unutulmamalı, öncelikli hedef sistematik temel bilginin kazanılması olmalıdır. Bu soru kitabı da bu temel düstur ışığında okuyucuya ulaştırılmıştır.

Konu Başlıkları

Borç İlişkisinin Kaynakları
Borç İlişkisinin Hükümleri
Borç İlişkisinde Özel Durumlar
Borç İlişkilerinde Taraf Değişiklikleri
Genel Bölüm Soruları

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“THEMİS Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı Doç. Dr. H. Tolunay Ozanemre Yayla Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: