THEMIS – Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık

-15%

THEMIS – Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık

 210,80

Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2023
ISBN9789750283444
Sayfa Sayısı392
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

THEMIS – Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık 4. Baskı

Bu çalışma, sınava girecek kişinin, gireceği test sınavının türü önem arz etmeksizin, son zamanlarda sınavlarda da esas alındığı üzere Borçlar Kanunu’nun genel hükümlerinde yer alan her bir madde düzenlemesine ve Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersine ilişkin tüm temel bilgilere hâkim olması amaçlanarak kaleme alınmıştır.

Bu bağlamda kitabın hazırlanmasında mümkün oldukça Kanun’da yer alan sıralamaya sadık kalınarak, her bir soru altında soru alanına ilişkin konu özet olarak ele alınmış ve bu şekilde okuyucunun ilgili konudan karşısına çıkabilecek olası soru kalıbına alıştırılmasının yanı sıra, yine ilgili konudan gelebilecek diğer sorulara da hazırlanması hedeflenmiştir.
Bu haliyle soru kitabının, yanıtları açıklanmış bir soru kitabı olmanın çok ötesinde, tam bir çalışma kitabı teşkil ettiğini belirtmek gerekir. Bu çerçevede yanıtların yer yer uzun olmasının altında da ilgili yanıtın, soru alanına ilişkin püf noktası niteliğindeki tüm temel bilgiyi içermesi bulunmaktadır. Borçlar Hukuku Genel Hükümler alanı bakımından eksik bilmenin aslında bilmemek anlamına geldiği unutulmamalı, öncelikli hedef sistematik temel bilginin kazanılması olmalıdır. Bu soru kitabı da bu temel düstur ışığında okuyucuya ulaştırılmıştır.
 
Kitabın Konu Başlıkları
 
.Borç İlişkisinin Kaynakları
.Borç İlişkisinin Hükümleri
.Borç İlişkisinde Özel Durumlar
.Borç İlişkilerinde Taraf Değişiklikleri
.Genel Bölüm Soruları

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“THEMIS – Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: