THEMIS – Kıymetli Evrak Hukuku – Konu Anlatımı Ticaret Hukuku Cilt III 7. Baskı Seçkin Yayıncılık

-15%

THEMIS – Kıymetli Evrak Hukuku – Konu Anlatımı Ticaret Hukuku Cilt III 7. Baskı Seçkin Yayıncılık

 195,50

Stok kodu: 9789750291821 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2024
ISBN9789750291821
Sayfa Sayısı128
Ebatı19x27
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kitabın Açıklaması
Kitap başta “Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı” ve “Adli Yargı Hâkim ve Savcı Yardımcılığı Sınavı”, olmak üzere KPSS, Banka sınavları ile diğer meslek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz ve meslektaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanmıştır. Daha önceki baskılarda tek cilt olarak çıkarılan eserimiz okuyucularımızın her bir cildi ayrı ayrı edinme isteği ve idarî yargı ön sınavında “ticari işletme hukuku ile şirketler hukuku” alanının da sorulacak olması nedeni ile ana kurgusu bozulmadan üç ayrı cilt olarak okuyucusuna sunulmaktadır.
Kitabın 7. (ayrılmış) baskısı “Seçkin Yayıncılık” markası ile okuyucusu ile buluşmaktadır. Bu çerçevede, kitap her baskıda olduğu gibi, baştan sona gözden geçirilmiş, bazı kısımlar yer yer yeniden kaleme alınmıştır. Her konunun içinde kutucuklar içinde önemli noktalar, karşılaştırmalar, istisnalar ve örneklere yer verilerek konular pekiştirilmeye çalışılmıştır. Ancak mizanpajın en baştan yapılması, başlıkların yer yer rahatlatılması, hacimde bir parça esneme yaratmıştır. Bu da okuyucularımızın kitabı daha rahat okuyabilmelerini sağlamaya yöneliktir. Metinde sayfa kenarında düşük puntolu, biraz daha ikincil nitelikteki bilgilere de yer verilmiştir. Konu bütünlüğü açısından bunların da okunması tavsiye olunur.
Okunan konuların hemen arkasından, çıkmış soruların ve özgün test sorularının çözülmesi, konuların zihne yerleşmesinde yararlı olacaktır. Adayların çalışırken konuları kanun metninden de eş zamanlı takip etmeleri tavsiye olunur. Yer yer özellikle soruların yayımlanmadığı 2014 sonrası sorular için ilgili konu ile bağlantılı olarak adli hakimlik sınavında soru geldiği bilgisi de paylaşılmıştır. Konular çalışılırken, her konu bittiğinde eş zamanlı olarak tarafımızca yazılan ve Seçkin Yayınevinden çıkan “THEMIS – Kıymetli Evrak Hukuku Soru Kitabı/2024, 4. Baskı” adlı eserden yararlanılması tavsiye olunur.
Bu baskıda gerçekleşen tüm mevzuat değişiklikleri, atlanmadan ilgili yerlere işlenmiştir.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Neden Kıymetli Evrak Hukuku?
.
Kıymetli Evrakın Zıya ve İptali
.
Kambiyo Senetleri (Ticarî Senetler)
.
Karşılaştırmalı Olarak Poliçe ve Bono
.
Çek

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“THEMIS – Kıymetli Evrak Hukuku – Konu Anlatımı Ticaret Hukuku Cilt III 7. Baskı Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: