THEMIS Ticari İşletme Hukuku Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık

-15%

THEMIS Ticari İşletme Hukuku Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık

 62,90

Sepeti görüntüle


Basım YılıNisan 2022
ISBN9789750276620
Sayfa Sayısı247
Ebatı12X23
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kitap, esas olarak adli hakimlik sınavına hazırlık sürecinde olan meslektaşlarımız düşünülerek hazırlanmıştır. Ancak bilgilerini tekrar etmek ve pekiştirmek isteyen hukuk fakültesi öğrencilerinin de yararlanabileceği şekilde kaleme alınmıştır. Bu cilt sadece “Ticari İşletme Hukuku”nu kapsamaktadır.
.
Bu soru kitabı hazırlanırken, öncelikle ilk 13 test konu sıralamasına göre dizilmiş; daha sonra ise tüm konulardan oluşan karma testler gelmiştir. Tavsiyemiz, öncellikle ilgili konular, kaynaklardan çalışıldıktan sonra, hemen sıcağı sıcağına ilgili konu testlerinin çözülmesi; bu sırada fark edilen eksikliklere geri dönülmesi, tüm konular bittikten sonra da adayın kendisini “karma testlerde” sınamasıdır. Böylece ticari işletme hukuku ile ilgili olarak bütünsel bir bakış açısı ile bilgilerin netleşip netleşmediği ve eksik kalan kısımların neler olduğunun saptanacaktır

Bu baskı hazırlanırken sorular tekrar gözden geçirilmiş, bazı yazım yanlışları düzeltilmiştir. Hakimlik sınavlarında son yıllarda tekrar kısa tarzda da olsa pratik sorulara dönülmeye başlanması nedeni ile testin sonunda pratik olaylardan oluşan bir bölüm de yazılmıştır.

Test kitabımızda 300 soru bulunmaktadır. Hemen hemen her konuda, bağlantılı/dolaylı olsa bile soru çıkarılmaya, konular arasında analitik bağlantılar kurulmaya çalışılmıştır. Bazı sorular zor gelebilir. Ancak burada test sorularında ne kadar doğru yanıt çıkarıldığından çok, bu kitap okunduğunda sorular sayesinde bilgilerinizin ne kadar pekişeceği ve daha önemlisi bilmediğiniz veya yanlış bildiğiniz noktaların ne kadarının düzeleceği önem arz etmektedir. Bu açıdan bu seri bir “skor” değil “çalışma” kitabıdır. Bu noktanın göz ardı edilmemesi gerekir.

Sorular hazırlanırken 08.03.2022’ye kadar gerçekleşen tüm mevzuat değişiklikleri dikkate alınmış ve yer yer yanıtların içinde bu noktalara temas edilmiştir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“THEMIS Ticari İşletme Hukuku Soru Kitabı Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: