Tüketici Hukuku Yetkin Yayınları

-5%

Tüketici Hukuku Yetkin Yayınları

 1.187,50

Stok kodu: 9786050514520 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2023 Şubat
ISBN9786050514520
Sayfa Sayısı1719
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Avrupa Birliği ile uyum sürecindeki en önemli fasıllardan biri “Tüketici ve Sağlığın Korunması” başlıklı 28. Fasıldır. Bu alandaki çağdaş ihtiyaçları karşılamak üzere 1995 yılında mülga 4077 sayılı Tüketici Kanunu yürürlüğe girmiştir. Zaman içinde bu Kanun ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalmıştır. Bu amaçla 2014 yılında hazırlanan 6502 s. Tüketici Kanunu yürürlüğe girmiştir. Bu sayede temel kanunlarla gerekli uyum sağlanmıştır.6502 s. TKHK’nın yürürlüğe girmesiyle, Tüketici Hukuku alanında önemli bir farkındalık meydana gelmiştir. Daha önce Hukuk fakültelerinde seçmeli ders olan Tüketici Hukuku, günümüzde zorunlu ders olarak verilmeye başlanmıştır.

Tüketici Hukuku alanında yaşanan bu hızlı gelişmelere rağmen bu alanda yazılan kitap ve bilimsel yayınlar henüz arzu edilen düzeye ulaşmamıştır. 2004 yılında atandığımız Ankara Adliyesinde, Ankara 7. Ticaret Mahkemesi üyeliği, Ankara 7. Tüketici mahkemesi hâkimliği ve en son Ankara 7. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı olarak yaklaşık 14 yıl görev yaptıktan sonra, 2018 yılında Yargıtay üyeliğine seçildik.

Katıldığımız çok sayıda konferans, seminer, bilimsel toplantı da özellikle uygulayıcıların ve akademisyenlerin bu alandaki basılı eser eksikliğini gözlemledik. Bu Kitabın doktrinde ve uygulamadaki önemli bir eksikliği tamamladığını fark ettik. Çok sayıda saygın akademisyenin yazmış olduğu kitap ve bilimsel yayınlarda, bu Kitaba “Temel Eser” olarak atıf yapılması bizi mutlu etmiştir. 

Bu kitabın yeni baskısının hazırlanmasında bizi teşvik eden, Yargıtay üyesi meslektaşlarıma ve akademisyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kitabın hazırlanması sürecinde beni destekleyen ve kitabın gözden geçirilmesine katkı veren çok kıymetli eşim Sema, genç akademisyen, kızım Özgenur’a ve genç hukukçu adayı kızım Miray’a teşekkür ediyorum. Bu Eser’in yayınlanmasında emeği geçen Yetkin Yayınevi çalışanlarına ve Eserin basımını üstlenerek titiz bir çalışmayla bunu gerçekleştiren Yetkin Basım ve Yayıncılık A.Ş. yetkilisi Muharrem Başer’e ve Kitabın dizgi ve basımında emeği geçen yayınevi çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.18.01.2021.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Tüketici Hukuku Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: