Tüm Yönleriyle Sermaye Şirketlerinde Birleşme, Bölünme ve Tür Değiştirme Seçkin Yayıncılık

Tüm Yönleriyle Sermaye Şirketlerinde Birleşme, Bölünme ve Tür Değiştirme Seçkin Yayıncılık

 515,00

Stok kodu: 9789750286346 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2023
ISBN9789750286346
Sayfa Sayısı648
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kitabın Açıklaması
Kitap, gördüğü ilgi sonucunda güncellenmiş ikinci baskısını yapmıştır.
Sermaye şirketlerinde birleşme, bölünme ve tür değiştirme işlemleri ile ilgili yasal ve idari düzenlemeleri uygulamayla birleştirerek sunan bu eserde yazar, 14 yıllık mesleki deneyiminde yaptığı ve kontrol ettiği bu kapsamdaki işlemlerin yanında, bu işlemler esnasında karşılaştığı sorunlardan ve kendisine gelen soruların çözümlerinden edindiği tüm tecrübelerini kitaba aktarmıştır.
Eserin içeriği salt Türk Ticaret Kanunu veya Vergi Kanunları üzerine inşa edilmemiş olup, ilgili müesseseleri içeren yasal ve idari düzenlemeler en güncel haliyle ve bütüncül bir yaklaşım benimsenerek okuyucuya sunulmuştur. Eser içeriğinde sermaye şirketlerinin birleşme, bölünme ve tür değiştirme işlemleri ile ilgili çok sayıda Kanun gerekçesine, vergi idaresi görüşüne ve çok sayıda örnek uygulamaya ye verilmiştir.
Eserde yer alan örnek uygulamaların bir kısmı yazarın görev süresince karşılaştığı, vergi idaresine yansıyan konular ve somut olaylardan esinlenerek oluşturulmuştur. Ayrıca birleşme, bölünme ve tür değiştirme işlemleri ile ilgili yasal ve idari düzenlemelerin uygulama sorunları ortaya konularak eserde bu sorunlara çözüm önerileri de sunulmaya çalışılmıştır.
Kitabın Konu Başlıkları
.Kavramlar
.Çeşitleri
.Nedenleri
.Ticaret Hukuku Uygulamaları
.Vergi Hukuku Uygulamaları

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Tüm Yönleriyle Sermaye Şirketlerinde Birleşme, Bölünme ve Tür Değiştirme Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: