Türk Devletlerinde Kültür ve Medeniyet Umuttepe Yayınları

Türk Devletlerinde Kültür ve Medeniyet Umuttepe Yayınları

 475,00

Sepeti görüntüle


Basım YılıKasım 2022
ISBN9786057858986
Sayfa Sayısı687
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

SUNUŞ,
Ağustos ayında çıkan Atatürk İlkeleri & İnkılâp Tarihi Konu Anlatımı çalışmamızda olduğu gibi birçok akademik kaynak, makale ve tezden yararlanarak ortaya koyduğumuz bu çalışmada da önemli olduğuna inandığımız birçok kelime, kavram ve tanımları kalın italik puntolarla belirginleştirip, dikkat dağınıklığı riskine karşı, önemli olduğunu düşündüğümüz birçok içeriği ‘’DİKKAT’’, ‘’UYARI’’, ‘’NOT’’ vb. ibarelerle öne çıkarmaya gayret ettik.

16 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kaymakam Adaylığı Sınav sorusu olan ‘’maarif eminliği’’ kavramını gerekli tüm detaylarıyla işlediğimiz Atatürk İlkeleri & İnkılâp Tarihi çalışmamızda olduğu gibi bu eserin de ‘’Kültür & Medeniyet’’ konuları bağlamında önemli ölçüde yeterli olacağına inanıyoruz.

Son yıllar Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT – Tarih Öğretmenliği), Kaymakam Adaylığı ve Adlî-İdarî Yargı Hâkimlik Sınavlarının ne denli ayrıntı sorularla adayların bilgisini ölçtüğü hakikatini göz önünde bulundurursak, böylesi geniş perspektifle (yaklaşımla) ortaya koyduğumuz bu çalışmanın iki kez özümsenerek okunması bile kariyer meslek sınavlarında yöneltilecek sorular için hayati öneme sahip olacaktır.

Zihinde kalıcı bilgi oluşturma amacıyla ve öğretici perspektifle (yaklaşımla) ortaya koyduğumuz bu çalışmanın tüm adaylar ve okuyucular için en üst seviyede verim sağlamasını temenni ediyoruz..

Can Çelik
Kasım 2022

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Türk Devletlerinde Kültür ve Medeniyet Umuttepe Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: