Türk Ticaret Kanunu’na Göre Anonim Şirketler Açıklamalı, İçtihatlı, Örnekli Seçkin Yayıncılık

Türk Ticaret Kanunu’na Göre Anonim Şirketler Açıklamalı, İçtihatlı, Örnekli Seçkin Yayıncılık

 1.040,00

Stok kodu: 9789750282836 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Ocak 2023
ISBN9789750282836
Sayfa Sayısı1312
Ebatı17X25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Anonim şirketler, kuruluşlarından sona ermelerine kadar Türk Ticaret Kanunu hükümlerine tabidirler. Eserde, 6102 sayılı yeni Türk Ticaret Kanunu’nun anonim şirketlere ilişkin düzenlemeleri sistematik bir şekilde ele alınmış ve mukayese açısından yer yer eski Ticaret Kanunu’nun düzenlemelerine değinilmiştir. Anonim şirketin kuruluşu, genel kurulu ile yönetim kurulu, denetimi, payları, pay senetleri, esas sözleşme değişiklikleri, sermayesinin artırılması ve azaltılması, kârının dağıtımı, yedek akçelerinin ayrımı, finansal tabloları ile faaliyet raporları, ticarî defterleri ve belgeleri, sona ermesi, tasfiyesi, birleşmesi, bölünmesi, tür değiştirmesi, kurucuları ve yöneticileri açısından hukukî ve cezaî sorumluluk halleri gibi konulardan oluşan eserde, uygulama örneklerine ve yargı kararlarına da yer verilmektedir.
Dr. Soner ALTAŞ tarafından kaleme alınan ve ilgili mevzuatta yapılan değişikliklere, konuya ilişkin yönetmeliklere ve tebliğlere göre güncellenen bu eserde, Türk Ticaret Kanunu’nun anonim şirketlere ilişkin düzenlemeleri en son haliyle ve tüm yönleriyle ele alınmış; ayrıca TTK hükümleri ışığında alınan anonim şirketlere dair yüksek yargı kararlarının özetlerine yer verilmiştir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Türk Ticaret Kanunu’na Göre Anonim Şirketler Açıklamalı, İçtihatlı, Örnekli Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: