%5 İNDİRİM
uls ışl

Uluslararası İşletmecilik Seçkin Yayıncılık

 64,50  61,27

Basım YılıEkim 2018
ISBN9789750251108
Sayfa Sayısı583
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 8 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
  • Açıklama
  • Yorumlar (0)
  • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

Günümüz küresel iş yaşamında uluslararası işletmecilik faaliyetleri önemli konular arasında yer almaktadır. Bu kitap, okuyucuların, uluslararası işletmecilik konularını disiplinler arası bir yaklaşımla kolay anlayıp yorumlayacağı şekilde ve kazanılan kuramsal bilgiyi uygulamaya dönüştürebileceği şekilde ele alıp açıklamaya çalışmaktadır. 

Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Fakültesi’n de okuyan öğrencilerin “Uluslararası İşletmecilik” dersinin ders müfredatına uygun olarak güncel bilgilerle ve örnek olaylı olarak hazırlanan bu kitabın oluşturulmasında, ağırlıklı olarak alanın önemli ve güncel makale ve kitaplarından faydalanılmıştır. Kitapta temel uluslararası işletmecilik konuları anlatılmıştır. Küreselleşme ve işletmelerin uluslararasılaşması konularına değinildikten sonra uluslararası işletmeleri çevreleyen önemli faktörler açıklanmıştır. Bununla birlikte, uluslararası ticaret ve finansal sistemler, uluslararası işletmecilikte yönetim konuları ve fonksiyonel stratejiler ele alınmıştır.

Bu kitap her ne kadar üniversite öğrencilerine yönelik olarak yazıldıysa da, işletme alanında öğrenim gören lisansüstü öğrencilere, uygulamacılara ve bu alanda çalışan herkese hitap etmektedir.

Ayrıca, kitabın yazarları tarafından ders anlatımını desteklemek amacı ile her bölüm için hazırlanmış sunumlar, kitabı dersinde kullanacak olan akademisyenlere verilecektir.

Konu Başlıkları
Uluslararası İşletmeciliğe Giriş ve Küreselleşme, Dr. Öğr. Üyesi Murat Güler
Uluslararasılaşma Süreci ve Türleri, Prof. Dr. Selen Doğan & Dr. Öğr. Üyesi Şenay Karakuş Uysal
Kültür ve Uluslararası İşletmecilikteki Rolü, Dr. Öğr. Üyesi Şenay Karakuş Uysal & Doç. Dr. Faruk Şahin
Politik ve Yasal Sistemler, Dr. Öğr. Üyesi Efe Dündar & Doç. Dr. Eymen Gürel
Uluslararası İşletmeciliğe Yönelik Devlet Müdahaleleri, Dr. Bekir Tamer Gökalp
Uluslararası Ticaret Teorisi, Doç. Dr. Ahmet Tiryaki
Uluslararası Ticaret Politikası, Prof.Dr. Berna Kırkulak–Uludağ
Döviz Kurları ve Döviz Piyasası, Doç. Dr. Serkan Çiçek
Uluslararası İşletmelerde Örgüt Yapıları ve Yönetim, Doç. Dr. A. Ender Altunoğlu & Öğr. Gör. Dr. Özge Kocakula
Uluslararası Stratejik Yönetim, Prof. Dr. Cemil Ulukan
Uluslararası İşletmelerde Etik, Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Doç. Dr. Onur Köksal
Uluslararası Pazarlama, Doç. Dr. Özge Özgen
Uluslararası Üretim Yönetimi, Doç. Dr. Muhsin Özdemir & Dr. Öğr. Üyesi Algın Okursoy
Uluslararası Finansal Yönetim, Prof. Dr. Hakan Aygören
Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi, Dr. Öğr. Üyesi Murat Güler

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü