Uluslararası Hukuk Temel Ders Kitabı Seçkin Yayıncılık

Uluslararası Hukuk Temel Ders Kitabı Seçkin Yayıncılık

 345,00

Stok kodu: 9789750280474 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEkim 2022
ISBN9789750280474
Sayfa Sayısı616
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

“Bu kitap, genellikle kavramakta zorluk çektikleri “milletlerarası hukuk” dersini daha kolay anlayabilecekleri sade bir üslupla yazıldığı ve güncel örneklerle desteklendiği için Türk literatüründe basılı ders kitapları arasında öğrencilere çokça tercih edecekleri iyi bir seçenek sunmaktadır.”
Prof. Dr. Ayşe Nur TÜTÜNCÜ (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi)
“Uluslararası Hukuk, iç hukuk konularıyla her gün karşılaşan öğrenciler için anlaşılması daha zor olan bir hukuk dalı. Eşit ve bağımsız ünitelerin hukuka nasıl uyduklarını anlamak için bir başlangıç kitabı gerekiyor. Artık bütün ülkeleri etkileyen bu hukuk dalını anlamak ve bu alandaki bilgisini geliştirmek isteyenler için bu eseri hukuk öğrencilerinin başucu kitabı olma niteliğinde.”
Prof. Dr Hasan KÖNİ (Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi)
“Uluslararası Hukuk, sade ve açık bir dille ama gerekli bütün detaylarıyla anlatılıyor. Uluslararası Hukuk’un temel kavramlarını, temel prensiplerini ve uygulama alanlarını akıcı ve merak uyandırıcı bir yaklaşımla sunuyor. Her bir bölümün sonundaki İngilizce özetler sadece bir özet sunmaktan öte, Uluslararası Hukuk’un temel kavramlarının İngilizcesi ile de öğretilmesine katkı sağlıyor. Bir ders kitabından daha başka neler beklenebilirdi? Birçok yönü ile Uluslararası Hukuk’un öğretilmesinde Türkçe literatüre önemli bir katkı getirmekte…”
Prof. Dr. Sertaç Hami BAŞEREN (Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi)
“Uluslararası Hukuk öğrenmeye başlayan ve hatta bu alandaki bilgisini daha da geliştirmek isteyenler için doğru bir seçenek. Yazarlar, Uluslararası Hukuk alanındaki gelişmeleri yakından takip etmişler ve kitapta Türkiye’yi özellikle ilgilendiren örneklere de yer vermişler. Bu kitabın Türkiye’de Uluslararası Hukuk alanında temel bir ders kitabı olacağına inanıyorum.”
Prof. Dr. Yusuf AKSAR (Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi)
“Hukuk eğitiminde, Uluslararası Hukuk’un kendine özgü niteliklerini öğrencilere anlaşılır bir dille anlatmak büyük önem taşımaktadır. Uluslararası Hukuk’un temel konularının nerede ise tamamını sade ve akıcı bir dille anlatan Prof. Dr. Yücel Acer ve Prof. Dr. İbrahim Kaya’nın beraber hazırladıkları Uluslararası Hukuk Temel Ders Kitabı, bu anlamda başta öğrenciler olmak üzere Uluslararası Hukuk’a ilgi duyan her kesime hitap edecek niteliktedir. Ayrıca eğitim dili Türkçe olan hukuk fakültesi öğrencilerine bölüm sonlarındaki İngilizce özetlerle farklı bir dilde daha zengin bir kavramsal kaynak sunmaktadır. Kitabın, Türkiye’de Uluslararası Hukuk eğitimine her yönü ile ciddi katkı sağladığını ve sağlamaya devam edeceğini düşünmekteyim.”
Doç. Dr. Cavid Abdullahzade (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi)
Konu Başlıkları
.
Antlaşmalar Hukuku
.
Deniz Hukuku
.
Hava ve Uzay Hukuku
.
İnsan Hakları Hukuku
.
Kuvvet Kullanma
.
Uyuşmazlık Çözümü
.
Çevre Hukuku
.
Ekonomi Hukuku

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Uluslararası Hukuk Temel Ders Kitabı Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: