Usul ve Esaslarıyla Eser Sözleşmesi Uygulaması Yetkin Yayınları

-5%

Usul ve Esaslarıyla Eser Sözleşmesi Uygulaması Yetkin Yayınları

 513,00

Stok kodu: 9786050507805 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2021
ISBN9786050507805
Sayfa Sayısı1412
Ebatı17x25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Usul ve Esaslarıyla Eser Sözleşmesi Uygulaması
Muammer ÖZTÜRK – Zeki GÖZÜTOK

İlk kez 2018 yılında yayınlanan kitabımızın, 2019 yılında yapılan 2. baskısının da tükenmiş olması nedeniyle 3. baskısını yapma ihtiyacı doğmuştur. Bu baskıda kitap yeniden gözden geçirilmiş, açıklama bölümlerinde Kanun değişikliklerine uygun biçimde gerekli ilave ve düzeltmeler yapılmıştır.

Kitapta önceki baskılarda olduğu gibi, eser sözleşmeleriyle ilgili açıklamalar ve örnek Yargıtay kararları yanında ilgili bazı usul konuları ve borçlar hukuku genel hükümleriyle ilgili açıklamalar ve örnek Yargıtay kararları da yer almaktadır.

Kitapta yer verilen Yargıtay kararlarının hangi sayfada bulunduğunun  anlatım bölümlerindeki gösterilme yöntemi bu baskıda da uygulanmış  ve dipnotlarda gösterilerek kararların kitapta kolayca bulunması sağlanmak istenmiştir.

Kat karşılığı inşaat sözleşmeleri (arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri) eser sözleşmesinin bir türü olduğu için kitapta yeri geldikçe bu konuda da gerekli açıklamalar yapılmış ve Yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Bu kararların alfabetik sıralanmış başlıklar halinde hangi sayfada bulunabileceğini gösteren 13. Bölüm yeni eklenen kararları içerir biçimde bu baskıda da korunmuş ve kitabın bu sözleşmeler için de işlevsel ve kolay kullanımı sağlanmak istenmiştir.

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Usul ve Esaslarıyla Eser Sözleşmesi Uygulaması Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: