Vergi Hukuku (Genel Hükümler) Seçkin Yayıncılık

Vergi Hukuku (Genel Hükümler) Seçkin Yayıncılık

 265,00

Stok kodu: 9789750279379 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2022
ISBN9789750279379
Sayfa Sayısı664
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kitap gördüğü yoğun ilgi sonucunda kısa sürede 2. Baskısını yapmış olup, Ağustos 2022 itibariyle vergi kanunularına ilişkin tüm değişiklikler kitaba işlenmiştir.
Hukuk fakültelerinde uzun yıllardır “Vergi Hukuku” derslerini anlatan yazar BATI’nın kaleme aldığı bu kitap, ağdalı bir dilden kaçınılarak olabildiğince yalın bir dille hazırlanmıştır. Kitabın ilgili yerlerine güncel ve yeni Danıştay kararları ve diğer yargı kararları açıklanarak konulmuştur. Kitabın birçok yerinde konunun anlaşılması için örnekleme yapılarak konunun daha anlaşılır hale getirilmesi sağlanmıştır.
Kitapta ayrıca vergi idaresinin görüşlerine de yer verilmiş olup yazar tarafından hem bu görüşler hem de ilgili güncel yargı kararları dikkate alınarak yorumlanmıştır.
Vergi hukukunun genel hükümlerine ilişkin aranılan hemen hemen her konunun yer aldığı bu kitap; 213 sayılı VUK, 6183 sayılı AATUHK, 2577 sayılı İYUK ve diğer ilgili mevzuat kapsamında kaleme alınmıştır.
Bu kitap hukuk fakültesi öğrencilerinin yanı sıra, YMM ve adaylarına vergi tekniği sınavı için, SMMM ve adaylarına, hukuk ve İİBF mezunlarına, ÖSYM’nin meslek sınavlarına hazırlananlara, avukatlara, akademisyenlere, vergi müfettişlerine, gelir uzmanlarına ve vergiyle ilgilenen herkese yönelik hazırlanmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Vergi Hukuku (Genel Hükümler) Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: