Vergi Hukukunda Sahte Fatura Suçları Seçkin Yayınevi

Vergi Hukukunda Sahte Fatura Suçları Seçkin Yayınevi

 120,00

Stok kodu: 9789750270994 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2021
ISBN9789750270994
Sayfa Sayısı336
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 18 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kitapta öncelikle; belge kayıt sistemine ve elektronik ortamda düzenlenen ve saklanan e-defter ve e-faturaya ilişkin teknik ve hukuki bilgiler verilmiş, e-defter ve e-fatura açısından ibraz ve muhafaza hükümlerinin uygulama şartları ile gizleme fiilinin varlığını sürdürüp sürdürmediği ve bu suçun ihdasındaki gayenin varlığını koruyup korumadığından bahsedilerek, doğabilecek muhtemel tartışmalara yer verilmiştir. Yine sahte fatura suçları veya kabahatleri açısından, Vergi Usul Kanunu’nun yanında borçlar hukuku ve ticaret hukuku kavramlarına da yer verilerek, sorumluluk hükümlerine ilişkin her üç kanun bakımından da geçerli ve tutarlı bir kavramlaştırma ortaya konulması amaçlanmıştır. Ayrıca, sahte fatura suçlarının ceza hukuku ve vergi hukuku açısından doğurduğu sonuçlar ile her iki hukuk alanındaki yargılamaların nasıl uyumlu hale getirileceği hususunda fiil kavramı ve suça konu fiilin doğduğu zamana ilişkin uyumlaştırıcı yorumlar geliştirilerek elde edilen sonuçlar paylaşılmıştır.

Yazarın yargısal uygulamada edindiği tecrübe ve bu konudaki değerli eserlerin incelenmesi sonucu oluşturulan bu kitapta, sahte fatura konusunda vergilendirme ve sorumluluk hükümleri uyarınca tarh edilen vergi ve kesilen cezaların iç fer’i sorumlu olan kanuni temsilciler ve limited şirket ortaklarından tahsili ile hem dış fer’i sorumlu hem de meslek mensubu olarak vergi ödevlisi kabul edilen mali müşavirler ile yeminli mali müşavirlerin sahte faturadan kaynaklı vergi sorumluluklarına da değinilmiştir.

Eser; maliye ve hukuk uzmanlarının yararlanacağı bir başvuru ve rehber kaynak, sahte fatura konusunda özel uzmanlık kazanmak isteyen hukukçular ve maliyeciler için ise tüm esaslı kavramları bulunduran öğretici bir rehber kaynak şeklinde hazırlanmıştır.

Konu Başlıkları
Sahte Fatura Gizleme Fiili Cezai ve Vergisel Sonuçları
Sahte Fatura ve Gizleme Fiili Nedeniyle Limited ve Anonim Şirket Kanuni Temsilcilerinin Vergi ve Cezai Sorumlulukları ile Rücu
Düzeltme Beyannameleri ve Af Başvurularının Kanuni Temsilci ve Ortakların Sorumluluğuna Etkisi
Sahte Fatura Nedeniyle Mali Müşavirler ile Yeminli Mali Müşavirlerin Sorumlulukları
E–Defter, E–Arşiv ve E–Faturanın Sahte Fatura ve Gizleme Fiiline Etkisi
Güncel Danıştay ve Yargıtay Kararları

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Vergi Hukukunda Sahte Fatura Suçları Seçkin Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: