Vergi Yargılaması Hukuku Yetkin Yayınları

-5%

Vergi Yargılaması Hukuku Yetkin Yayınları

 171,00

Stok kodu: 9786050501919 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2021 Ekim
ISBN9786050501919
Sayfa Sayısı392
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Bu baskıda çalışmanın başlığı, başlıkta yer alan ibarelerin yer değiştirmesi ile yenilenmiş bulunmaktadır. Çalışma, ilk basıldığı günden beri, daha çok ders malzemesi-kaynağı ihtiyacını giderme amacıyla basılı metin haline getirilmiş.

Bir önceki Baskının Önsöz’ünde dile getirilen Bölge İdare Mahkemelerinin istinaf mercii haline dönüştürülmesi 20 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşmiştir. Şu an itibariyle, İdarî Yargılama/Vergi Yargılaması Süreci tek, iki ve üç dereceli olarak yürütülmektedir.

Bu itibarla, bu sistemi, üç mercili-üç dereceli bir sistem olarak nitelendirmek mutlak bir anlam ifade etmemektedir. Mevzuatta yapılan değişiklikler ile bu alana ilişkin yayınlar ve yargı kararları doğrultusunda mevcut metinde düzeltme-düzenleme, ekleme ve değişiklikler yapılmaya çalışılmıştır. Bu bağlamda, metnin başından sonuna kadar her yerinde birtakım büyüklü-küçüklü düzeltme ve düzenlemeler yapılmış; bazı kısımların sistematiği farklılaştırılmış. Bölüm kaynakçaları zenginleştirilmiş; kitabın sonuna genel Kaynakça eklenmiştir. Kervanın düzel(til)mesi için gayret edilmiş.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Vergi Anlaşmazlıklarının Çözüm Yolları
Vergi Uyuşmazlıklarının Çözümü

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Vergi Yargılaması Hukuku Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: