Vocabulary for Proficiency the Essay Pelikan Yayınevi

-25%

Vocabulary for Proficiency the Essay Pelikan Yayınevi

 131,25

Stok kodu: 9786057868954 Kategoriler: , , ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıAğustos 2023
ISBN9786057868954
Sayfa Sayısı224
Ebatı19X27
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Vocabulary for Proficiency the Essay Pelikan Yayınevi 4. Baskı

Bu kitap, yazma becerilerinizi geliştirmek için okuduğunuz veya dinlediğiniz metinlerden nasıl daha iyi faydalanabileceğinizi göstermek için yazıldı. ‘Yazıldı’ derken, yazdım  Bana talipgulle.com internet sitesinden ve talipgulle.bu Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz. Kelime öğrenme çalışmalarında, doğrudan kelimeye odaklanmak faydalıdır, ancak özellikle productive (üretken) beceriler olan konuşma ve yazma için bundan biraz daha fazlasını yapmak gerekir. Collocation’lara (yani bir arada çok sık kullanılan kelime gruplarına), ya da phrase’lere (tamlamalara, ifadelere) odaklanmak önemli faydalar sağlar. Örneğin, ‘offer’ kelimesininin anlamını ‘sunmak’ olarak bildiğinizde, bunu cümle içinde kullanmak hemen ve kolaylıkla mümkün olmayabilir. Ancak, ‘offer numerous advantages’ (çok sayıda avantaj sunmak) diye bir ifadeyi öğrendiğinizde bunu yazarken veya konuşurken kullanmak daha kolay olur. Örneğin: Online education offers numerous advantages. Learning English offers numerous advantages. The Internet offers numerous advantages. Ayrıca böyle öğrendiğinizde farklı ifadelere uyarlamak da kolaylaşır: offer various advantages (çeşitli avantajlar sunmak) offer many advantages (birçok avantaj sunmak) offer some advantages (bazı avantajlar sunmak) offer a number of advantages (birtakım avantajlar sunmak), vb. Kitapta 25 essay örneği üzerinden çeşitli ifadeleri bu şekilde çalışmanız amaçlanmıştır. Asıl hedef ise, kitabı tamamladıktan sonra okuduğunuz veya dinlediğiniz diğer metinlere de bu şekilde yaklaşmanızı teşvik etmektir. Kitap, temelde bu strateji kullanımında uzmanlaşmanızı sağlamaya yöneliktir. Bir metni okurken ya da dinlerken, kullanabileceğiniz ifadeleri not etmeli ve bunları kendi cümlelerinize entegre etmelisiniz. Böylelikle, yazmanın ve konuşmanın giderek daha kolay hale geldiğini fark edeceksiniz.

Kitabın her bölümünde aşağıdaki pratikleri yapacaksınız:

  1. Metni, Türkçesi ile birlikte inceleyerek okuyun.
  2. Metni, Türkçesine bakmadan kendiniz yazarak veya aklınızdan çevirmeye çalışın.
  3. Koyu yazılmış ifadelerin üzerinden ayrıca geçin.
  4. Bu ifadeler için yazılmış örnek cümleleri ifadenin anlamına ve kullanımına odaklanarak çalışın.
  5. Bu ifadeleri, kendi cümlelerinizde kullanmaya çalışın.

Yazma becerileri ile ilgili geniş kapsamıyla binlerce öğrencinin ve öğretmenin takdirini kazanmış olan A Comprehensive Guide to ACADEMIC WRITING FOR PROFICIENCY kitabını; okuma becerilerinizi geliştirmek için serinin aynı özveriyle hazırlanmış diğer kitabı olan A Comprehensive Guide to ACADEMIC READING FOR PROFICIENCY kitabını edinebilirsiniz.

Şimdi öğrenme zamanı! 

Bu kitapta geçen tüm marka ve ürün adları, ilgili şirketlerin ticari markaları veya hizmet markalarıdır. Bu kitap, bu kitapta bahsedilen herhangi bir ürün veya satıcıyla ilişkili değildir. Bu kitapta ortaya konan içerik ve fikirler örnektir ve bunların kitapta yer almaları yazarın görüşlerini yansıttıkları anlamına gelmez.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Vocabulary for Proficiency the Essay Pelikan Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: