Watchmen İthaki Yayınları

-20%

Watchmen İthaki Yayınları

 444,00

Stok kodu: 9786053756064 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Nisan 2023
ISBN 9786053756064
Sayfa Sayısı 456
Ebatı 13X19
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kim gözleyecek gözcüleri?
Seksenli yılların ortasında Alan Moore ve Dave Gibbons, çizgi roman tarihini kökten değiştiren ve popüler kültürün çizgi roman algısını yeni baştan yazan eşsiz bir eser yarattılar: WATCHMEN. Sıklıkla çizgi romanların ciddiye alınmasını sağlayan ilk eser olduğu söylenen WATCHMEN, süper kahramanların çok yönlülüğünü, psikolojik karakter derinliğini olabilecek en gerçekçi biçimde yansıtan yegâne eser.
Amerikalı süper kahramanların varlığının bile tarihe farklı bir yön verdiği bir dünyada, Amerika Vietnam Savaşı’nı kazanmıştır, Nixon hâlâ başkandır ve Soğuk Savaş devam etmektedir. WATCHMEN bir cinayet öyküsü olarak başlasa da kısa sürede tüm gezegeni ilgilendiren bir komplonun izleri ortaya çıkar. Nihayetinde, tekrar bir araya gelmiş bu kahramanlar Rorscach, Gece Kuşu, İpek Hayalet, Dr. Manhattan ve Ozymandias–s inançlarının sınırlarını zorlamak ve iyi ile kötünün çizgisinin nereye çizileceğini kendilerine sormak zorunda kalacaklardır.
Bu edisyonda, eserin yaratılış sürecindeki daha önce yayınlanmamış çizim taslakları ve çizer Dave Gibbons’ın yeni önsözü de metinlere eşlik ediyor.
HUGO Ödülü Kazananı
LOCUS Ödülü Kazananı
EISNER Ödülü Kazananı
“Grafik romanda bir dönüm noktası.”
Time
“Sanatkarlığın zirvesinde bir başyapıt.”
Entertainment Weekly
“En büyük esin kaynaklarımdan.”
Neil Gaiman

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Watchmen İthaki Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: