Ya Hiç Karşılaşmasaydık Psikoterapi Odasından İlişkilere ve Edebiyata Doğan Kitap

-15%

Ya Hiç Karşılaşmasaydık Psikoterapi Odasından İlişkilere ve Edebiyata Doğan Kitap

 109,65

Stok kodu: 9786050969160 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2024
ISBN9786050969160
Sayfa Sayısı232
Ebatı13X21
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kendimizle ve ötekiyle karşılaşmalar.
Karşılaşmalar hep sürer. Bir şeyle karşılaşmamızın bittiğini sandığımızda bile artık o şeyin yokluğuyla karşılaşırız. Hem iç hem de dış dünyamızda… Bu karşılaşmalarla dönüşür, birleşir, ayrılır; hayatımızı bu karşılaşmalardan inşa ederiz. Karşılaşma dediğimiz, ötekiyle bir araya gelmeyi, yüzleşmeyi, kendini açmayı ve karşı tarafın açılmasını içeriyor. Karşılaşmalar ilişkileri doğuruyor, birlikteliği sağlıyor. Karşılaşmalarla beraber değişiyoruz, ilişkilerin dönüştürücü işlevi sayesinde başka biçimler alıyoruz.

Psikoterapist Tuğçe Isıyel, kendimiz ve ötekiyle kurduğumuz ilişkilere, yaşamdaki türlü karşılaşmalara dair yazdığı denemeleri okurlarla buluşturuyor.

Psikoterapi odasında, sokakta, evde gözlemlenen insan hallerinin edebiyattan psikanalize, sinemadan mimariye uzanan biçimlerini ele alıyor. İnsanın ve ilişkilerinin karanlıkla aydınlık taraflarına, var oluşun sürekliliği ve değişkenliğine incelikle göz atıp bilinçdışının izini sürme konusunda cesaretlendiriyor. İçimizdeki bize, ona ve başkalarına yeni bir pencereden bakma fırsatı veriyor…

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Ya Hiç Karşılaşmasaydık Psikoterapi Odasından İlişkilere ve Edebiyata Doğan Kitap” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: