YDS Sözlüğü Exam Words in the Pocket İrem Yayıncılık
%30 İNDİRİM
YDS Sözlüğü Exam Words in the Pocket İrem Yayınları

YDS Sözlüğü Exam Words in the Pocket İrem Yayıncılık

 19,00  13,30

Basım Yılı2015
ISBN9786054347186
Sayfa Sayısı462
Ebatı9x13
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 7 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
  • Açıklama
  • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

2015 YDS Sözlüğü Exam Words in the Pocket İrem Yayınları

 “Exam Words in the Pocket” cep kitapları serisi olarak planlanan zincirin ilk halkası olan “Grammar in the Pocket” kitabımızdan sonraki ikinci yayınımız olup İngilizce seviyesi orta düzey ve üzeri olan öğrencilerin KPDS, ÜDS,YDS ve KPSS sınavları ile beraber üniversitelerin PROFICIENCY sınavlarına hazırlanırken kelime alanında ihtiyaç duyabilecekleri, kelime konusunda hemen hemen her ayrıntıya yer veren, öğretici ve açık anlatımıyla kafalarda soru işareti oluşmasına fırsat vermeyen bir başucu kaynağıdır. Serinin bu kitabını “Prepositions in the Pocket” ve “Phrasal Verbs in the Pocket” izleyecektir.

   

    Sınavlarda en çok geçen ve sorulan kelimeleri benzer yayınlarda olduğu gibi listeler ya da sadece Türkçe karşılıklarını vererek ezberci bir yöntemle değil, bir bütün halinde Türkçe karşılıkları, eş anlamlıları, zıt anlamlıları, örnek cümleler ve bu cümlelerin çevirileri ile ve kelimelerin isim, sıfat, zarf hallerini de içererek anlatan “Exam Words in the Pocket” uzun çalışmalar sonrası edinilen bir birikimle hazırlanmış özgün bir İngilizce kelime kaynağıdır. Kitaptaki tüm kelimelerin hepsi cümle içerisinde kullanılmıştır ve bütün örneklerin Türkçe çevirileri de verilmiştir. Bununla amaçlanan şey, öğrencilerin hedef kelimeleri bir bağlam içerisinde görerek bu kelimelerin daha kalıcı olmasını sağlamaktır. Bütünsel olarak kelimelere bakmak öğrenmeyi daha kolay kılacaktır. 

 

     Bu kitaptaki kelimeler daha önce yayınladığımız ve içerisinde bol miktarda alıştırmalar da içeren “The Real Exam Dictionary” isimli kitabımızın belli bölümlerinden alınmıştır. Cep kitabını yayınlamamızın amacı, kelime konusunda problemi olan öğrencilerin sınav öncesinde en azından bu kitaptaki, KPDS, ÜDS, YDS, KPSS ve PROFICIENCY sınavlarında test edilen ve sıklıkla geçen kelimeleri öğrenmesidir. Mevcut kelimeler tüm sınavlar taranarak ve kelimelerin kullanılma sıklığı oranı dikkate alınarak seçilmiştir.

    Sadece bu kitabın hazırlanması sürecinde değil, sürekli yardımlarını ve desteklerini bizlerden esirgemeyen saygıdeğer İlhami ÖZKAYA’ya ve Ahmet TAŞPINAR’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca, bizleri daima destekleyen ve yüreklendiren ODTÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü hocalarımızdan Yrd. Doç. Dr. Dürrin Alpakın Martinez-CARO ve Öğretim Görevlisi Feyza DOYRAN ve kitabın düzeltme okumalarında bizlerden yardımını esirgemeyen Duygu BAYRAM ve Ayten GÜNDÖNER sizlere de sonsuz teşekkürler.

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü