Elektronik Pazaryeri Sözleşmesi Seçkin Yayınları

Elektronik Pazaryeri Sözleşmesi Seçkin Yayınları

 430,00

Stok kodu: 9789750283246 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2023 Mart
ISBN9789750283246
Sayfa Sayısı424
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Elektronik Pazaryeri Sözleşmesi kitabı, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da elektronik pazaryeri kavramına yer verilmeden önce yapılmış olan tez çalışmasının, kavramın Kanun’a girmesinden sonra güncellenmesiyle ortaya çıkmış bir çalışmadır.
Çalışmada; öncelikle internet ve elektronik pazaryeri kavramları üzerinde durularak elektronik pazaryerlerinin teknik özellikleri belirlenmeye çalışılmıştır. Ardından benzer sözleşmelerle karşılaştırma yapılmak suretiyle çalışma konusu sözleşmenin hukuki niteliği ve özellikleri belirlenmiş ve sektörde faaliyet gösteren elektronik pazaryerlerinin işleyişi ve hizmet sağlayıcılar ile aracı hizmet sağlayıcılar arasında kurulan sözleşme örnekleri incelenerek, burada yer alan hususlar borçlar hukuku ve elektronik ticaret hukuku açısından değerlendirilmek suretiyle sözleşmenin konusu, kurulması, tarafların borçları, sorumlulukları ve sözleşmenin sona ermesi konuları ele alınmıştır. Elektronik ticarette haksız rekabetin ve tekelleşmenin önüne geçilmesi amacıyla 7416 sayılı Kanun’la 6563 sayılı Kanun’a eklenen haksız ticari uygulamaların önlenmesine ilişkin düzenlemelere ve mevzuattan kaynaklanan bilgi verme yükümlülüğü, hukuka aykırı içeriği yayından çıkarma yükümlülüğü, kişisel verilerin korunması yükümlülüğü gibi yasal yükümlülüklere de çalışmada yer verilmiştir.
Bu eserle, elektronik pazaryeri sözleşmesinin niteliğinin anlaşılmasına ve uygulamada karşılaşılan sorunlara ışık tutulmaya çalışılmıştır.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Elektronik Pazaryerinin Tanımı, İşlevleri, Türleri, Altyapısı
.
Aracı Hizmet Sağlayıcı ve Hizmet Sağlayıcının Borçları
.
Haksız Ticari Uygulamalar ve Rekabeti Bozucu Davranışlar
.
Veri Güvenliği
.
Kişisel Verilerin Korunması
.
Tarafların Sorumluluğu; Sorumluluk Muafiyeti ve Sorumsuzluk Anlaşmaları
.
Elektronik Pazaryeri Sözleşmesinin Sona Ermesi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Elektronik Pazaryeri Sözleşmesi Seçkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: