Belgelerle Yeni Türk Edebiyatı Tarihi – I Tanzimat Sonrası Arayışlar Dönemi Nisan Kitabevi Yayınları

-15%

Belgelerle Yeni Türk Edebiyatı Tarihi – I Tanzimat Sonrası Arayışlar Dönemi Nisan Kitabevi Yayınları

 245,65

Sepeti görüntüle


Basım Yılı 2022
ISBN 9789758675715
Sayfa Sayısı 638
Ebatı 16X24
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İlk baskısı 2007 yılında tarafımızdan gerçekleştirilmiş ve gördüğü rağbet üzerine kısa sürede tükenmiş bulunan elinizdeki eserin, alanın uzmanı Prof. Dr. Önder Göçgün’ün yıllar süren büyük gayreti ve titiz dikkati ile tekrar gözden geçirilmiş ve arşiv belgelerine dayalı olarak genişletilmiş şekliyle hazırlanmış olan bu ikinci baskısı yeni ilavelerle sunulmaktadır.

Burada, öncelikle Üniversitelerin Edebiyat Fakültelerindeki Türkoloji disiplini, Eğitim Fakültelerinde yer alan Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi, Türkçe Eğitimi programlarına devam eden Lisans öğrencilerinin yanısıra, Sosyal Bilimler Enstitülerinin Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri ile akademisyenlerin, öğretmenlerin, araştırıcıların ve meraklıların ilgisini çekeceği, kendilerine ışık tutacağı düşüncesinden hareketle; edebiyatımızın, Tanzimat Sonrası Yeni Arayışlar Dönemi’nde şiir, hikâye, roman, tiyatro, gazete, gazetecilik, edebî tenkit, edebiyat tarihi, edebi mektup, edebi makale türleri etrafında arşive dayalı faksimile (tıpkıbasım) niteliğinde bazı kaynak belgelerle, yazılara, hatıralara, resim ve fotoğraflara yer verilmiştir.

Eserin bilgilendirici, aydınlatıcı, yol gösterici niteliği ile yararlı olması Nisan Kitabevi olarak en büyük dileğimizidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Belgelerle Yeni Türk Edebiyatı Tarihi – I Tanzimat Sonrası Arayışlar Dönemi Nisan Kitabevi Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: