Belirsizlikle Barışmak, Kaygı ve Endişeyi Yönetmek Destek Yayınları

-20%

Belirsizlikle Barışmak, Kaygı ve Endişeyi Yönetmek Destek Yayınları

 128,00

Stok kodu: 9786254410338 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Şubat 2024
ISBN 9786254410338
Sayfa Sayısı 168
Ebatı 13X21
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Elinizdeki kitap yalnızca küresel bir salgına bağlı ortaya çıkan duygusal ve davranışsal tepkileri daha iyi yönetebilmek için yazılmadı. Temel amaç koronavirüs salgını üzerinden insan yaşamının kaçınılmazları olan kaygı ve endişeyi nasıl daha iyi yöneteceğimiz ve belirsizlikle nasıl daha barışık yaşayabileceğimiz konusunda bilgi aktarmak oldu. Farkındalık, günümüz insanının yaşamında karşılanmamış bir ihtiyaç ve koronavirüs bu farkındalığı sağlamak bağlamında önemli bir fırsat olarak düşünülebilir. Şöyle ki:
Bir virüs gelir, bol planlı ve yetiştiremeyeceğimizden endişe ettiğimiz işlerle dolu yaşamlarımızda, bize zamanla yarışmanın anlamsızlığını öğreterek yaşamı yavaşlatır, hatta durdurur. Daha da önemlisi hep güneşli olmasını beklediğimiz yaşamlarımızda yağmura yakalanıp ıslanmanın kaçınılmaz olduğunu gösterir.
Bir virüs gelir ve teknolojik araçlarla bağlanmanın “bağ kurmak” zannedildiği bir dünyada sevdiklerimize sarılabilmenin ne büyük bir nimet olduğunu fark etmemizi sağlar.
Bir virüs gelir ve hiçbir şeyin tek kişilik olmadığını, yaptığımız ve yapmadıklarımızla yalnızca kendi yaşamlarımıza değil, başkalarının yaşamlarına da dokunduğumuzu hatta belirlediğimizi görmemizi sağlar.
Bir virüs gelir ve gündelik yaşamlarımızın parçası haline geldiği için giderek kanıksanan çeşitli felaketlerin yaygın olduğu günümüz dünyasında sağlıklı bir yaşam sürdürebiliyor olmamızın minnet duyulması gereken bir nimet olduğunu gösterir.
Bir virüs gelir ve belirsizliğin insan yaşamının kaçınılmazlarından biri olduğu gerçeğiyle bizleri yüzleştirir ve belirsizlikle daha barışık yaşayabilmenin önemini öğretir.
Acı da aynen belirsizlik gibi insan yaşamının kaçınılmazlarından biridir. Acının kaçınılmaz olduğu bir dünyada, acı çekmekten daha önemli olabilecek tek şey acı çekmeye değer bir yaşamöyküsü oluşturabilmektir.
Koronavirüs, bizlere hayatlarımızı gözden geçirip, insan acılarında anlam bulabilme ve yaşamın yalnızca iyiyi değil tüm duyguları hissedebilmekle ilgili olduğunu fark etme ve yeni yaşamöyküleri oluşturabilme fırsatı vermiştir.

“Kaygı ve endişeyi yönetebilmek, belirsizliği kucaklamak ve yeni normale uyum sağlamak bağlamında yazılmış mükemmel bir eser.”
– Prof. Judith Beck
Beck Enstitüsü Başkanı

“Pandeminin dünyayı altüst ettiği bir zamanda birinci sınıf bir klinisyen tarafından yazılmış onurlu bir duruş rehberi…”
– Prof. Frank Dattilio
Harvard Tıp Fakültesi

“Kaygı, endişe ve belirsizliğin egemen olduğu günlerde yaşama dokunan olağandışı bir eser…”
– Prof. Keith Dobson
Dünya Bilişsel ve Davranış Terapileri Konfederasyonu Başkanı

“Dünyanın zor zamanlardan geçtiği bir dönemde harika bir klinisyen tarafından yazılmış, karşılanmamış duygusal ihtiyaçlarınıza yanıt verecek olağanüstü bir kitap…”
– Prof. Arthur Freeman
Kognitif ve Davranış Terapileri Birliği Eski Başkanı

“Yaşamın kırılganlığının farkındalığı içinde özel bir duyarlılık ve şefkatle yazılmış pratik ve ilham verici bir kılavuz…”
– Prof. Robert Leahy
Amerikan Kognitif Terapi Enstitüsü Direktörü

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Belirsizlikle Barışmak, Kaygı ve Endişeyi Yönetmek Destek Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: